04.06.2026
Телеканал NTD

Традиційне кінне мистецтво Португалії внесли до списку ЮНЕСКО

Традиційне кінне мистецтво Португалії внесли до списку ЮНЕСКО

У Португальській школі кінного мистецтва в Лісабоні група досвідчених вершників і коней готується до захопливої вистави...

Дата завантаження: 2026-06-04

video
play-sharp-fill

У Португальській школі кінного мистецтва в Лісабоні група досвідчених вершників і коней готується до захопливої вистави.

Португальське традиційне виїзне мистецтво зародилося у XVIII столітті. А недавно ЮНЕСКО додала його до списку нематеріальної культурної спадщини людства.

[Луїш Калаїм, директор Португальської школи кінного мистецтва]:

«Протягом кількох століть ми займаємося цим особливим мистецтвом із нашими кіньми з конезаводу Alter Real. І це дуже важливо для всіх вершників у Португалії та за кордоном».

Вершники одягнені в традиційні червоні куртки, високі чорні шкіряні чоботи та чорні трикутні капелюхи. Коні виконують класичні елементи виїздки.

Португальська школа кінного мистецтва проводить презентації, шоу та тренування, які відкриті для публіки.

Вершники та коні також виступають на офіційних церемоніях як у Португалії, так і за кордоном.

[Луїш Калаїм, директор Португальської школи кінного мистецтва]:

«Ми розраховуємо на те, що це визнання матиме гарний ефект. Наприкінці місяця ми відкриємо експозицію в Музеї екіпажів. І ми проведемо більше семінарів, більше занять і виступимо перед дітьми».

Статус ЮНЕСКО збільшить і престиж лузітанських коней. Ця порода була однією з перших у світі, призначених для верхової їзди.

[Жуан Педру Родрігес, майстер верхової їзди]:

«Ця порода відрізняється розумовими здібностями, балансом та гнучкістю. Їх завжди обирали для війни, полювання, польових маневрів та академічної верхової їзди, щоб представляти визначні школи Європи».

Крім того, що вершники мають бути в схожих костюмах, для виїздки використовують спеціальні сідла. Самі коні теж повинні мати відповідний вигляд. На чищення, розчісування та заплітання гриви коней часто йдуть години.

[Крістін Кармер, туристка зі США]:

«Справді чудово. Молоді коні виконували крок, рись, галоп, піруети. Дивно, як вони це робили».

Коротке посилання на цю сторінку:

Hide picture

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: