Суспільство

У Південній Кореї лікарів-протестувальників збираються віддати під суд

[This post contains advanced video player, click to open the original website]

Південнокорейська влада почне перевірки в лікарнях, щоб подати до суду на лікарів-стажистів, що страйкують. Ті проігнорували вимогу уряду повернутися на роботу до 1 березня. МОЗ країни тепер планує на три місяці припинити дію ліцензій 7000 лікарів.

[Пак Мін Су, заступник міністра охорони здоров’я Південної Кореї]:

«Припинення дії ліцензії на три місяці не дасть змоги лікарю закінчити навчання за фахом. Тому він здобуде кваліфікацію лише через рік. До того ж збережуться відомості про адміністративні штрафи та причини цих покарань. Це може заваджати майбутньому працевлаштуванню».

Водночас 30 тисяч лікарів вийшли на протест у Сеулі. Вони, як і раніше, виступають проти планів уряду. Він має намір збільшити квоту на набір до медичних вишів на 2000 осіб. Нині щороку приймають 3000 абітурієнтів. А лікарі хочуть, щоб уряд спочатку поліпшив їхні умови праці та підвищив зарплату, і лише потім підвищував квоту.

[Чу Су Хо, представник Південнокорейської медичної асоціації]:

«Медична система в Південній Кореї у глибокому занепаді. Уряд заявляє, що лікарів недостатньо. А наші лікарі наголошують, що треба вдосконалити медичну систему, адже труднощі виникли, бо вона працює неправильно. І проблеми накопичувалися роками».

Страйк почався 20 лютого. 9000 лікарів-стажистів не вийшли на роботу. Через це скасували багато операцій, і виникли труднощі в роботі відділень швидкої допомоги.

Пацієнти опинилися між двома вогнями, але багато хто підтримує протестувальників. Але просять їх повернутися на роботу, а потім вести переговори з владою.

[пацієнтка]:

«Уряд діє надто наполегливо. Це треба вирішувати шляхом діалогу. Погано, що уряд завжди дотримується жорсткого підходу. А лікарі мають повернутися до роботи, щоб заспокоїти пацієнтів та їхніх рідних. Потім нехай ведуть діалог. Але влада не повинна ні до чого примушувати».

Південнокорейський уряд стверджує, що потрібно збільшувати штат медиків. У країні з населенням, що швидко старіє, на 1000 осіб припадає три лікарі. Це найнижчий показник серед країн із розвиненою економікою.

Водночас лікарі-стажисти кажуть, що працюють майже без відпочинку. Водночас їхня зарплата набагато нижча, ніж у колег в інших розвинених країнах, таких як США.

Leave a Comment

Останні записи

Ще одне літо без світла: єгиптяни готуються до нових відключень

Зменшення виробництва та прибутку. Майстерні в центрі Каїра знову потерпають від щоденних відключень світла. Упродовж…

8 години тому

У Гаїті біженці змушені жити в поганих умовах у тимчасових притулках

Гаїтянська біженка Мірріам разом із двома дочками знайшла притулок у тимчасовому таборі при школі в…

9 години тому

Met Gala — 2024: квіти, блиск і химерні форми

Головний редактор Vogue Анна Вінтур відкриває килимову доріжку Met Gala — 2024 у вбранні від…

10 години тому

Хаос в аеропортах: у Великій Британії стався масовий збій у системі реєстрації пасажирів

Довгі черги утворились у британських аеропортах після того, як в електронній системі прикордонної служби країни…

11 години тому

Китайський винищувач мало не збив австралійський військовий гелікоптер

Прем'єр-міністр Австралії розкритикував Китай за небезпечний маневр китайського винищувача біля австралійського військового гелікоптера над Жовтим…

12 години тому

Французькі пекарі побили рекорд Гіннеса з найдовшого у світі багета

Надзвичайно довгий багет спекли французькі пекарі в передмісті Парижа. Їм удалося побити рекорд Гіннеса, який…

13 години тому