Культура і розваги

«Сарджент і мода»: по-новому подивитися на картини портретиста пропонують у Лондоні

[This post contains advanced video player, click to open the original website]

По-новому поглянути на роботи американського художника Джона Сінгера Сарджента пропонують у галереї Тейт, що в Лондоні. Він був одним із видатних портретистів кінця XIX – початку XX століття.

За життя Сарджента мистецтвознавці не оцінили його творчості належним чином. А імпресіоністи скептично висловлювалися про його роботи, уважаючи їх пережитком минулого. Проте пізніше картини митця прикували увагу експертів.

[Еріка Гіршлер, куратор Музею образотворчих мистецтв у Бостоні]:

«Сарджент мав особливу майстерність. Він умів передавати текстуру матеріалу за допомогою фарб. Дивлячись на зображені ним розкішні тканини того періоду, можна сказати, це оксамит чи атлас. Сарджент особливо гарно передавав фарбами блиск чи м’якість матерії».

Тепер за портретами Сарджента можна судити про тенденції в моді сторічної давнини. Нині митця порівнюють із сучасними стилістами.

[Еріка Гіршлер, куратор Музею образотворчих мистецтв у Бостоні]:

«Гадаю, Сарджент ставився до натурників у дусі нашого часу. Це як сучасний стиліст допомагає комусь правильно вибрати модний одяг, щоб у ньому сфотографуватися».

Сарджент сміливо видаляв зайві деталі, які не вписувалися в завершений образ, або навпаки — щось додавав, експериментував із тканиною, оживляючи портрет.

Разом із картинами в галереї виставлено зразки тканин, а також модні вбрання, які носили за життя художника і які він зобразив на картинах. Наприклад, у цій сукні йому позувала іспанська танцівниця Карменсіта. Сарджент зберігав її аж до смерті.

[Табіш Хан, мистецтвознавець]:

«Ця виставка дає інший погляд на живопис Сарджента. Зазвичай вона асоціюється з портретами та світськими картинами, які тут, звісно, є. Але ці роботи відбивають і те, як він показував моду, як це стало важливою частиною його живопису».

Сарджент народився 1856 року у Флоренції в сім’ї американців. Навчався в Італії, Німеччині та Франції. Зразком для наслідування для нього був Веласкес, Гейнсборо та ван Дейк. Він писав чоловічі та жіночі портрети. Сарджент написав 900 робіт олією та 2000 аквареллю. Художник помер у Лондоні у віці 69 років.

Виставка «Сарджент і мода» триватиме до 7 липня.

Leave a Comment

Останні записи

Вісім унікальних годинників Міхаеля Шумахера виставлять на аукціон

Вісім унікальних годинників легенди «Формули-1» Міхаеля Шумахера виставлять на торги. Серед них два іменні годинники.…

17 години тому

Австралійські шахтарі роблять асани, щоб позбутися стресу

Шахтар Шейн Батлер готується до чергового робочого дня в одному з віддалених районів австралійського штату…

18 години тому

265 000 осіб у 169 країнах взяли участь у благодійному забігу

Понад 265 000 бігунів одночасно стартують у 169 країнах. Так починається міжнародний забіг Wings for…

19 години тому

Студенти в США й далі будують табори на території вишів, попри ризик бути відрахованими

Сотні пропалестинських демонстрантів знову поставили намети в Массачусетському технологічному інституті й знесли загородження, яке поставила…

20 години тому

У Великій Британії вуличні шафи переробляють на зарядні станції для електромобілів

Нове застосування вуличних шаф для обладнання знайшла британська телекомунікаційна компанія. Їх перетворять на станції заряджання…

21 годину тому

Застосунок, що попереджає про землетруси на Тайвані, завантажили сотні тисяч разів

Від 3000 користувачів до 370 тисяч. Застосунок двох тайванських студентів про попередження про землетруси за…

22 години тому