Тим самим суд розширив повноваження президента щодо органів влади і скасував правило, яке діяло 90 років. Воно давало право Конгресу захищати керівників певних регуляційних відомств від звільнення за рішенням президента.
[Джонатан Адлер, юрист]:
«Суд скасував прецедент, відомий як справа “Гамфрі проти США”, й ухвалив, що будь-яке відомство виконавчої влади, наділене значними виконавчими повноваженнями – зокрема повноваженнями щодо видання нормативних актів, – повинно бути під контролем президента».
У межах цього розгляду Верховний суд підтвердив правочинність звільнення члена Федеральної торгової комісії Ребекки Слотер.
Проте суд відмовив Дональду Трампу в праві звільнити члена Ради керівників Федеральної резервної системи Лізу Кук.
[Джейн Маннерс, юрист]:
«Суд вирішив, що в цьому немає необхідності, й обмежився висновком про те, що процедура звільнення, застосована Трампом щодо Кук, була неналежною».
Торік у серпні Трамп спробував домогтися звільнення Кук – першої чорношкірої жінки у складі Ради керівників Федеральної резервної системи. Як причину президент назвав шахрайство з іпотечними кредитами.
Попри це рішення Верховного суду, Лізі Кук все ще може загрожувати звільнення.
Коротке посилання на цю сторінку:
























