Наука і технології

Чи стануть електричні літаки майбутнім авіації?

[This post contains advanced video player, click to open the original website]

Цей двомісний літак повністю електричний. Він призначений для навчання пілотів. Такі використовують у льотній школі в Шеллефтео, що на півночі Швеції. У літаку дві електричні батареї. Вони заряджаються за пів години та забезпечують 50 хвилин польоту.

Навчання студентів розраховане на 20 місяців. За цей час вони мають налітати 200 годин. Електричні літаки дають змогу зменшити шкідливі викиди в атмосферу. Але без звичайних літаків теж не обійтись. Однак у цій школі їх заправляють біопальним, що також допомагає берегти природу.

[Олов Гультдін, директор льотної школи]:
«Щоби пройти повне навчання, треба тренуватися на різних типах літаків, зокрема й на звичайних. Коли вони також стануть електричними, ми повністю оновимо свій парк».

У місцевому аеропорту теж думають про електричне майбутнє авіації. Але поки тут зелені технології використовують для більш приземлених цілей.

[Роберт Ліндберг, директор аеропорту]:
«Для освітлення ми використовуємо електроенергію, отриману від відновлюваних джерел енергії. Будівлю аеропорту опалюємо біогранулами, автомобілі теж працюють на біопальному чи електриці».

Швеція планує з 2030 року виконувати без використання викопного палива всі внутрішні авіарейси, а з 2045 — і міжнародні. Дехто вважає, що електричний авіапарк — цілком можливе майбутнє. А хтось не впевнений у швидкій появі величезних електричних авіалайнерів.

Річ у тому, що енергетична місткість літій-іонних батарей у десять разів менша за енергетичну місткість авіаційного гасу. Також у процесі польоту вуглеводневе пальне витрачається, і маса літака зменшується, що, своєю чергою, сприяє економії. Цієї переваги не досягти з електричними батареями.

Можливо, колись робитимуть гібридні літаки. Це дасть змогу під час зльоту використовувати двигун одного типу, а в польоті — іншого.

Leave a Comment

Останні записи

Надихнула наука та природа: 17 незвичайних скульптур розмістили в Садах К’ю в Лондоні

Тихі куточки Садів К'ю у Лондоні — чудове місце для спокійної прогулянки та роздумів. А…

21 хв. тому

Їдять котів та листя: жителям Судану загрожує голод через війну

Коли на тлі війни в Судані почався голод, сім'я Ліни, щоб вижити, вдалася до крайніх…

3 дні тому

У центрі столиці Ірландії демонтували 200 наметів нелегальних іммігрантів

Ірландська поліція демонтувала наметове містечко нелегалів, яке розросталося в центрі Дубліна протягом року. Загалом поряд…

3 дні тому

Огляд світових подій (з 28 квітня по 3 травня)

1. Град з куряче яйце, снігопади й торнадо: провінції Китаю потерпають від негоди Природні катаклізми…

3 дні тому

Китайські компанії здешевлюють електромобілі в боротьбі за ринок

90-дюймовий екран нижче від капота та музика для пішоходів — такими й подібними до них…

3 дні тому

У Тбілісі посилюються протести проти закону про іноагентів

Тисячі грузинів заблокували найважливішу транспортну розв'язку в Тбілісі. Тут посилюються протести проти спірного законопроєкту «Про…

3 дні тому