Новини політики

Майк Пенс відмовився усувати Дональда Трампа за допомогою 25-ї поправки

[This post contains advanced video player, click to open the original website]

Віцепрезидент Майк Пенс сказав, що відмовляється застосувати 25-ту поправку до конституції США, щоб зняти з посади Дональда Трампа. Він також зазначив, що це був би жахливий прецедент.

«Я не вважаю, що такі дії були б в інтересах нашої країни або відповідали б нашій конституції».

25-ту поправку ухвалили 1967 року. У ній ідеться, що якщо віцепрезидент країни й велика частина уряду згодні, що президент не відповідає вимогам своєї посади, то його можуть усунути від влади, а сам віцепрезидент виконуватиме його обов’язки.

Пенс написав: «Як ви добре знаєте, 25-ту поправку створили на випадок недієздатності президента. Згідно з нашою конституцією, 25-ту поправку не можна використовувати для покарання або узурпації влади. Використання її таким чином було б жахливим прецедентом».

Пенс також закликав кожного члена Конгресу уникнути дій, які й надалі сприяли б розколу в країні та провокували невдоволення.

7 січня спікер нижньої палати Ненсі Пелосі сказала, що Конгрес може оголосити другий імпічмент Трампу, якщо Пенс не застосує 25-ту поправку, щоб зняти президента з посади. Це вона пояснює тим, що заяви президента нібито стали причиною вторгнення до Капітолія 6 січня.

Трамп у той час у постах і відеозверненнях неодноразово закликав своїх прихильників до миру й засуджував насильство. Проте Пелосі й лідер демократичної меншості в сенаті Чак Шумер звинуватили президента в провокуванні насильства.

Інцидент у Капітолії перервав важливе засідання законодавців, на якому підраховували голоси виборників від кожного штату щодо двох кандидатів. Під час сутичок із поліцією всередині будівлі одну жінку застрелили, також пізніше від травм померло двоє поліціянтів, десятки було поранено.

Хто спровокував насильство, невідомо. Люди, які увірвалися до Капітолія, були схожими на прихильників Трампа. Однак є свідчення, що провокації планували члени організацій «Антифа» і Black Lives Matter.

Варто зазначити, що другий імпічмент, найімовірніше, спіткає доля першого. У сенаті більшість мають республіканці. До того ж верхня палата до 19 січня не засідає. А на 20-те вже заплановано інавгурацію Джо Байдена.

Leave a Comment

Останні записи

Перспективи договору Ізраїлю з ХАМАСом дедалі примарніші

На кадрах Рейтер видно руйнування в місті Рафах, що в Секторі Гази. Як заявляють палестинці,…

57 хв. тому

Бізнесмени Гонконгу змушені закривати магазини

48-річний Джекі Юй відкрив у Гонконгу японський сувенірний магазин понад десять років тому. Тоді туристичний…

2 години тому

Надихнула наука та природа: 17 незвичайних скульптур розмістили в Садах К’ю в Лондоні

Тихі куточки Садів К'ю у Лондоні — чудове місце для спокійної прогулянки та роздумів. А…

3 години тому

Їдять котів та листя: жителям Судану загрожує голод через війну

Коли на тлі війни в Судані почався голод, сім'я Ліни, щоб вижити, вдалася до крайніх…

3 дні тому

У центрі столиці Ірландії демонтували 200 наметів нелегальних іммігрантів

Ірландська поліція демонтувала наметове містечко нелегалів, яке розросталося в центрі Дубліна протягом року. Загалом поряд…

3 дні тому

Огляд світових подій (з 28 квітня по 3 травня)

1. Град з куряче яйце, снігопади й торнадо: провінції Китаю потерпають від негоди Природні катаклізми…

3 дні тому