Наука і технології

Супутники, ракети й пластирі-шприци: у Києві пройшов конкурс інноваційних стартапів

[This post contains advanced video player, click to open the original website]

У Києві пройшов фінал міжнародного конкурсу інженерних стартапів Vernadsky Challenge. Цього року в змаганнях узяли участь 89 іноземних і 43 українських стартапи. Вони показали розробки на тему космічних технологій і активної біоелектроніки.

До фіналу пройшли 10 проєктів: 5 українських і 5 іноземних. Через карантин закордонні учасники, на відміну від українських, показують свої проєкти онлайн.

16-річний школяр Павло розробляє супутники, які допоможуть досліджувати космос. Їх можна використовувати для навчання студентів, а також запускати на навколоземну орбіту.

[Павло Усатюк, учасник конкурсу Vernadsky Challenge]:
«Апарат може літати на ультранизьких орбітах — аж до 150 кілометрів, аналізувати наявність газу в нещільних шарах атмосфери на досить великій висоті, аналізувати озоновий шар, озонові діри, здійснювати фото- і відеознімання нашої планети або інших зірок, наприклад Сонця».

Цей студент із Харкова також розробляє супутники. Вони автономні й можуть буксирувати інші супутники.

[Олександр Сапенко, учасник конкурсу Vernadsky Challenge]:
«Супутник, наприклад кубсат, не має своєї рушійної установки. І такі, як він, засмічують орбіту. Коли його термін минув, його потрібно спустити в атмосферу. Цей буксир (до нього) підлітає, бере захоплювачами й дає таке прискорення й такий напрямок, щоб він за якийсь час увійшов до атмосфери й просто згорів».

Студенти з Дніпра створюють повноцінні ракети багаторазового використання. Двигун можна легко замінити на новий. До того ж вони будуть у кілька разів дешевші за аналоги.

[Олександр Добродомов, учасник конкурсу Vernadsky Challenge]:
«Наш проєкт дає змогу, по-перше, дуже спростити ракету, спростити все наземне обладнання, що потенційно має в рази здешевити запускання супутників на орбіту».

Перше місце й два мільйони гривень здобув проєкт Medicsen з Іспанії. Команда створила розумний пластир, який відкриває в шкірі людини мікропори, щоби без голки можна було ввести ліки, такі як, скажімо, інсулін.

Друге місце й грант розміром 600 тисяч гривень отримав український проєкт Provizio, який брав участь у конкурсі з апаратом безконтактного вимірювання внутрішньоочного тиску.

Третє місце й грант — 400 тисяч гривень здобула команда BOROSPACE зі Словаччини за інноваційну конструкцію літій-іонних акумуляторів для космічної галузі.

[Тетяна Снопко, співорганізаторка конкурсу Vernadsky Challenge]:
«Ми пишаємося, що наш майданчик став трампліном для українських проєктів. У чомусь наша мета — побороти їхній страх, навчити їх грамотно презентувати себе».

Конкурс Vernadsky Challenge було засновано у 2015 році. За 6 років існування в ньому взяло участь понад 600 команд із 36 країн світу.

Leave a Comment

Останні записи

Їдять котів та листя: жителям Судану загрожує голод через війну

Коли на тлі війни в Судані почався голод, сім'я Ліни, щоб вижити, вдалася до крайніх…

3 години тому

У центрі столиці Ірландії демонтували 200 наметів нелегальних іммігрантів

Ірландська поліція демонтувала наметове містечко нелегалів, яке розросталося в центрі Дубліна протягом року. Загалом поряд…

4 години тому

Огляд світових подій (з 28 квітня по 3 травня)

1. Град з куряче яйце, снігопади й торнадо: провінції Китаю потерпають від негоди Природні катаклізми…

4 години тому

Китайські компанії здешевлюють електромобілі в боротьбі за ринок

90-дюймовий екран нижче від капота та музика для пішоходів — такими й подібними до них…

5 години тому

У Тбілісі посилюються протести проти закону про іноагентів

Тисячі грузинів заблокували найважливішу транспортну розв'язку в Тбілісі. Тут посилюються протести проти спірного законопроєкту «Про…

6 години тому

Поліція зачищає від демонстрантів кампуси американських університетів

Тільки недавно поліція знищила пропалестинський табір у кампусі Колумбійського університету в Нью-Йорку, а вже в…

7 години тому