22.11.2026
Телеканал NTD

Фестиваль каштанів привабив 30 000 гостей до французького села

Фестиваль каштанів привабив 30 000 гостей до французького села

Аромат смажених каштанів витає над селом Колобрієр, що в самому серці Маврських гір на півдні Франції...

Дата завантаження: 2026-07-22

video
play-sharp-fill

Аромат смажених каштанів витає над селом Колобрієр, що в самому серці Маврських гір на півдні Франції. Тут проходить знаменитий фестиваль, присвячений цим їстівним плодам.

Місцеві виробники вважають свої каштани чи не найсмачнішими у світі.

[Марі-Лор Кайоль, фермер і кондитер]:

«Не знаю, чи пов’язано це з близькістю до моря, але в нас фантастичний теруар. Каштани дуже солодкі. А в інших місцях вони бувають прісними. Наші дуже ароматні. Можна їсти просто сирими чи вареними, однаково смачно».

У селі приблизно 30 фермерів, які щорічно вирощують від 50 до 100 тонн каштанів. Попри скромні обсяги виробництва, продукцію цінують за високу якість. До того ж фермери самі роблять із каштанів кондитерські вироби.

[Марі-П’єр Фурньє, фермер і кондитер]:

«Ми смажимо каштани, робимо каштановий крем, каштанові помадки, каштанове пісочне печиво та вироби з каштанового борошна. Ми самі продаємо свою продукцію».

Щороку фестиваль приваблює 30 тисяч гостей.

[Амандін, туристка з Франції]:

«Я постійно приїжджаю на фестиваль каштанів, бо люблю каштановий крем і каштани. І місцевість мені подобається, і продавці привітні».

[Роберто, турист з Італії]:

«Це найкращі каштани, які я будь-коли куштував. І вони найдешевші».

Каштани в цій місцевості почали вирощувати у XII столітті ченці-картезіанці. Робили з них борошно й пекли хліб. Відтоді каштанові дерева ростуть на схилах Маврських гір.

Збирають плоди вручну. Потім сортують. Великі цілі ядра зацукровують. Виходить дорогий десерт, популярний у французькій та італійській кухні.

Франція щорічно вирощує до 8000 тонн каштанів. Провідні регіони виробництва — це Овернь – Рона – Альпи, Окситанія, Корсика та Прованс – Альпи – Лазурний Берег.

Фестиваль каштанів у Колобрієрі проводять понад 40 років. Туризм став важливою частиною економіки села, у якому мешкає 2000 осіб.
Коротке посилання на цю сторінку:

Фестиваль каштанів привабив 30 000 гостей до французького селаЯк козеня Мессі виконує важливу роботу, поки його тезка забиває голи на ЧС-2026Буйвола на кличку Трамп врятували від ритуального забою в Бангладеш15 врятованих пінгвінів повернулися в океан біля узбережжя АргентиниПором епохи да Вінчі знову перевозить людей через річку в ІталіїДонести ікринки до моря: як волонтери допомагають крабам на ТайваніСімох урятованих вовченят лікують у центрі реабілітації в ТуреччиніБуйвол Дональд Трамп із Бангладеш насолоджується розкішним життям у зоопаркуЯк шість панд у Ocean Park у Гонконгу святкують свої дні народження150 котів узяли участь у виставці в Болгарії
Hide picture

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: