
[Дональд Трамп, президент США]:
«Ми працюємо над цим уже досить давно. Приблизно через рік у нас буде стільки рідкісноземельних металів, що ви не знатимете, що з ними робити. Вони коштуватимуть близько двох доларів».
Сторони заявили, що частина угоди стосується перероблення металів та інвестицій в інфраструктуру.
[Ентоні Албаніз, прем’єр-міністр Австралії]:
«Частина цієї угоди дуже конкретна. Це проєкт на вісім з половиною мільярдів доларів. Протягом найближчих шести місяців Австралія та США внесуть по одному мільярду доларів у доступні для реалізації проєкти».
Угода відображає прагнення США диверсифікувати джерела постачання рідкісних металів, які потрібні для виробництва електроніки, озброєнь та відновлюваних джерел енергії. А австралійські запаси таких мінералів — другі за обсягами після китайських.
Крім цього, сторони обговорили партнерство AUKUS — тристоронню угоду між США, Великою Британією та Австралією в галузі оборони та безпеки.
[Ентоні Албаніз, прем’єр-міністр Австралії]:
«Наше партнерство у галузі оборони та безпеки в межах AUKUS має для нас величезне значення, і я дякую вам за підтримку, яку надає адміністрація».
Трамп й Албаніз також заявили, що зміцнюватимуть економічні та стратегічні зв’язки на тлі зростання впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.
Коротке посилання на цю сторінку:















