Максимальну ставку — 50 % — встановлено на імпорт із Бразилії. Це рішення пов’язане з політичною ситуацією в країні та переслідуванням експрезидента Жаїра Болсонару. Ставку в 41 % запроваджено для Сирії, 40 % — для Лаосу та М’янми.
Під дію мит потрапила і Швейцарія — з тарифом 39 %. Женевські підприємці заявляють, що виявилися не готовими до такого сценарію. Спроби уряду домовитися про м’якіші умови не мали успіху.
[Паскаль Ерітьє, мешканець Женеви]:
«(Президент США) — бізнесмен і думає лише про свою країну, тому його й обрали. Можливо, Швейцарія була надто м’якою на переговорах?»
Малий бізнес має намір якийсь час не експортувати до США.
[Саша Давідофф, співвласник магазину]:
«Ми пристосуємося. І мені здається, що це не триватиме вічно. Думаю, зараз буде складний період, коли нам доведеться поставити на паузу експорт на американський ринок і зосередитися на внутрішньому продажі».
Мита розміром 35 % запроваджено для Іраку, Сербії та Канади. 25 % платитиме Мексика, Індія та низка інших країн. Водночас уже оголосили, що, оскільки Індія купує російську нафту, наприкінці серпня ставки для неї підвищать до 50 %.
Президент США також запропонував збільшити до 100 % мита на імпорт напівпровідників. Виняток зроблять для компаній, які готові перенести виробництво на територію США.
І все ж фондові ринки Європи спокійно відреагували на такі заходи. Акції низки компаній навіть зростають.
Коротке посилання на цю сторінку:

















