21.11.2026
Телеканал NTD

Водна криза: Сирія потерпає від посухи

Водна криза: Сирія потерпає від посухи

Мешканці Ель-Камишли, що на північному сході Сирії, копають дедалі глибші колодязі, щоб добути воду на тлі..

Дата завантаження: 2026-07-21

video
play-sharp-fill

Мешканці Ель-Камишли, що на північному сході Сирії, копають дедалі глибші колодязі, щоб добути воду на тлі найбільшої посухи з 1958 року. Міністерство сільського господарства Сирії повідомляє, що запаси води знизилися на понад 60 %, а в деяких районах підземні води виснажилися на 70 %.

Цей місцевий житель каже, що в його районі через нестачу води лише за тиждень викопали три колодязі.

[Кахраман Баракат, мешканець Ель-Камишли]:

«Раніше ми, щоб дістатися води, копали на 20 метрів, але цього року через посуху й брак дощів ми копали на 70 метрів».

Оператор бурової машини каже, що попит на колодязі різко зріс.

[Кадхем Хассан, оператор бурової машини]:

«Цього року попит на колодязі величезний. Раніше влада постачала воду до будинків, та нині води набагато менше».

Голова муніципалітету Ель-Камишли повідомила, що рівень підземних вод у деяких районах упав на 4,2 метра.

[Бріван Осі, голова муніципалітету Ель-Камишли]:

«Ситуація з підземними водами в Ель-Камишли вкрай важка. Наші аналізи, проведені з гуманітарними організаціями, свідчать про падіння рівня води в деяких районах до 4 метрів. Це дуже небезпечно, адже зазвичай зниження становить лише кілька сантиметрів. Такий спад указує на справжню водну кризу».

Муніципалітет Ель-Камишли розпочав проєкт розширення водозабору та буріння нових колодязів. Проте нерегульоване буріння прискорює виснаження ресурсів.

Посуха загрожує 75 % урожаю пшениці, що ставить під загрозу продовольчу безпеку мільйонів сирійців.
Коротке посилання на цю сторінку:

Водна криза: Сирія потерпає від посухиВ Іспанії захищають ліси від пожеж водяними гарматамиВіденський фермер відроджує традицію розведення їстівних равликівСША звинуватили губернатора мексиканського штату Сіналоа у зв’язках з наркоторговцямиКита Тіммі випустили в Північне море після довгої рятувальної операціїВлада Іспанії отримала 900 000 заяв у межах програми легалізації мігрантівПротиведмежі навчання проводять у Японії через часті напади цих хижаків на людейАвстралійська ферма переходить на сонячну енергію через зростання цінМігранти в ПАР втікають у гори, рятуючись від ксенофобських нападівПритулок для сов в іспанській печері рятує птахів, які постраждали на дорогах
Hide picture

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: