Новини економіки

Президент Європейської комісії засудила російський продовольчий шантаж

[This post contains advanced video player, click to open the original website]

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн звинуватила Росію в навмисному знищенні зернових складів у всій Україні та в блокуванні українських кораблів із зерном. Через це близько 20 мільйонів тонн пшениці не може потрапити до країн, які гостро потребують продовольства. Про це вона заявила у вівторок під час виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

[Урсула фон дер Ляєн, президент Європейської комісії]:
«Сьогодні російська артилерія свідомо обстрілює склади із зерном в Україні й російські військові кораблі в Чорному морі блокують українські судна, повні пшениці та соняшнику. Наслідки цих ганебних дій усі бачать».

Президент також зазначила, що через це стрімко зростають світові ціни на пшеницю, від чого найбільше потерпають нестабільні країни та вразливі верстви населення.

[Урсула фон дер Ляєн, президент Європейської комісії]:
«Ціни на хліб у Лівані зросли на 70 %, а продукти з Одеси не змогли дістатися Сомалі».

Урсула фон дер Ляєн порівняла те, що зараз чинять російські окупанти в Україні, з діями радянської влади в 30-х роках минулого століття.

[Урсула фон дер Ляєн, президент Європейської комісії]:
«На окупованих Росією територіях України армія Кремля конфісковує запаси зерна й техніку. Декому це нагадує темне минуле, часи, коли радянська влада забирала врожай, що спричинило нищівний голод 1930-х років».

До війни Україна була четвертим за величиною експортером зерна у світі. Вона доставляла пшеницю та кукурудзу до Африки й Близького Сходу, а також продавала Всесвітній продовольчій програмі ООН половину потрібного для допомоги бідним країнам обсягу зерна.

[Урсула фон дер Ляєн, президент Європейської комісії]:
«Раніше експорт України становив п’ять мільйонів тонн зерна на місяць. Зараз він знизився до рівня від 200 тисяч до 1 мільйона тонн. Відновивши попередній рівень, ми зможемо забезпечити українцям необхідні доходи, а Всесвітній продовольчій програмі — продукти, яких вона так потребує».

Слід зазначити, що попередження про світову продовольчу кризу лунають дедалі частіше. Оскільки на Україну та Росію разом припадає майже третина світового постачання пшениці, а Україна до того ж є основним експортером кукурудзи, ячменю, соняшникової та ріпакової олії.

Leave a Comment

Останні записи

Їдять котів та листя: жителям Судану загрожує голод через війну

Коли на тлі війни в Судані почався голод, сім'я Ліни, щоб вижити, вдалася до крайніх…

2 дні тому

У центрі столиці Ірландії демонтували 200 наметів нелегальних іммігрантів

Ірландська поліція демонтувала наметове містечко нелегалів, яке розросталося в центрі Дубліна протягом року. Загалом поряд…

2 дні тому

Огляд світових подій (з 28 квітня по 3 травня)

1. Град з куряче яйце, снігопади й торнадо: провінції Китаю потерпають від негоди Природні катаклізми…

2 дні тому

Китайські компанії здешевлюють електромобілі в боротьбі за ринок

90-дюймовий екран нижче від капота та музика для пішоходів — такими й подібними до них…

2 дні тому

У Тбілісі посилюються протести проти закону про іноагентів

Тисячі грузинів заблокували найважливішу транспортну розв'язку в Тбілісі. Тут посилюються протести проти спірного законопроєкту «Про…

2 дні тому

Поліція зачищає від демонстрантів кампуси американських університетів

Тільки недавно поліція знищила пропалестинський табір у кампусі Колумбійського університету в Нью-Йорку, а вже в…

2 дні тому