Новини економіки

Огляд: головні економічні події 2021 року

[This post contains advanced video player, click to open the original website]

Що сталося у світовій економіці 2021 року? Рік почався із завершення перехідного періоду «брекзиту» й хаосу на кордоні ЄС та Великої Британії. Одночасно запровадили митні перевіряння, що призвело до затримок і нестачі товарів. І лише навесні Європарламент затвердив угоду, яка стала регулювати торговельні відносини між сторонами.

З 1 січня в Африці також почала діяти спільна зона вільної торгівлі. Вона об’єднала мільярд 300 мільйонів людей. З часів заснування Світової організації торгівлі вона найбільша серед подібних.

Жителі Куби розпочали рік із черг у банки й перебоїв у магазинах. З 1 січня набула чинності грошова реформа: перестала циркулювати одна з двох валют — песо, який фактично був замінений доларом.

Пандемія і карантинні заходи боляче вдарили по туристичній галузі. Спочатку постраждали гірськолижні курорти. Потім на початку літнього сезону почали зазнавати збитків курорти Греції, Таїланду та інших країн.

Навесні обвалився ліванський фунт. Він утратив третину своєї вартості щодо долара. А влітку в країні настала паливна криза. Бензин подорожчав на дві третини. Як наслідок, багато служб припинили роботу, а людям довелося годинами стояти в чергах на заправки.

Улітку завершилася найтриваліша суперечка в історії СОТ. США та Євросоюз домовилися на п’ять років скасувати взаємні мита на товари обсягом 11 із половиною мільярдів доларів. Їх запровадили через невдоволення Вашингтона та Брюсселя держсубсидуванням двох авіавиробників, один із яких розміщений у ЄС, а другий — у США.

Ще однією знаменною подією стала криза постачання в усьому світі. Через антиковідні обмеження та затримки в портах виросли черги з десятків контейнеровозів із товарами.

У жовтні 136 країн світу затвердили глобальний податок на прибуток у розмірі 15 %. Вони також домовилися покласти край «податковим гаваням».

Напередодні зимового сезону ціни на природний газ у Європі зросли майже в 6 разів. Це призвело до спаду промислового виробництва й підвищення цін на комунальні послуги.

Обвалилася й турецька ліра. Менше ніж за рік вона втратила понад половину вартості. А різке піке проробила в листопаді, коли впала на 16 %.

І насамкінець — про крах другої за величиною китайської девелоперської компанії, яка має найбільший борг у світі — 300 мільярдів доларів. Восени поповзли чутки про неминуче банкрутство гіганта. Після цього почалися протести інвесторів і пайовиків. А на початку грудня компанія оголосила дефолт і початок реструктуризації.

Leave a Comment

Останні записи

Боснійський хлопчик — єдиний учень у своїй школі

Кожного буднього дня семирічний боснієць Махір іде до школи. І водночас він точно знає: на…

2 дні тому

Афіни накрила пилова буря із Сахари

Столицю Греції накрила пилова буря із Сахари. Якість повітря в Афінах на небезпечному рівні вже…

2 дні тому

Огляд світових подій (з 21 по 26 квітня)

1. Зброя для України вже в дорозі: Байден підписав законопроєкт про допомогу Допомогу ухвалено Вашингтон,…

2 дні тому

Собача терапія допомагає пацієнтам знайти сили в лікарні Барселони

34-річний Жоель Буено каже, що плакав від радості, коли його вперше відвідали собаки-терапевти Віда та…

2 дні тому

У Гаїті сформували перехідну президентську раду та призначили прем’єра

У Гаїті сформували перехідну президентську раду. Тимчасовим прем'єр-міністром став міністр економіки Мішель Патрік Буавер. Він…

3 дні тому

Прем’єр Іспанії тимчасово припинив виконувати обов’язки, щоб подумати про відставку

Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес заявив, що не виконуватиме службові обов'язки до кінця тижня. Він хоче…

3 дні тому