Новини політики

Спікер Конгресу США закликала бойкотувати Олімпіаду-22 у Пекіні

[This post contains advanced video player, click to open the original website]

Спікер нижньої палати Конгресу США Ненсі Пелосі закликала до дипломатичного бойкоту зимової Олімпіади в Пекіні 2022 року. Вона сказала, що дати Китаю право на Ігри було помилкою, бо комуністична партія там і далі порушує права людини.

[Ненсі Пелосі, спікер нижньої палати Конгресу США]:
«Я пропоную влаштувати дипломатичний бойкот і приєднуюся до тих, хто просуває те ж саме. Як можуть голови держав поїхати до Китаю, коли там відбувається геноцид? Він триває навіть зараз. І виникає запитання: яке тоді ви маєте моральне право захищати права людини будь-де у світі».

Інші американські законодавці останнім часом теж активно говорять про бойкот. Крім того, вони критикують великі корпорації за те, що ті думають лише про прибуток від реклами.

Ще за правління Дональда Трампа Білий дім і Держдепартамент назвали утиски в китайському регіоні Сіньцзян мусульман-уйгурів геноцидом. Адміністрація Джо Байдена зайняла таку ж позицію.

[Джим Макговерн, конгресмен]:
«Якщо ми можемо на рік відкласти Олімпіаду через пандемію, ми, безумовно, можемо на рік відкласти Олімпіаду й через геноцид. Це дасть можливість Олімпійському комітетові перенести Ігри до країни, де уряд не вчиняє злочинів».

Китай звинувачують не лише в репресіях проти уйгурів, але і в переслідуванні тибетців, парафіянин домашніх християнських церков, прихильників духовної практики Фалуньгун, правозахисників та дисидентів. А ще Пекін критикують за те, що той позбавляє автономії колишню британську колонію Гонконг. Там влада КНР запровадила закон про нацбезпеку й за його допомогою придушує продемократичний рух.

[Самуель Чу, продемократичний активіст Гонконгу]:
«Усі публічні представники продемократичного руху або у в’язниці, або живуть у вигнанні, або під політичним домашнім арештом без політичних прав чи взагалі без права вести хоч би яку громадську діяльність».

Активісти з прав людини теж закликають до бойкоту. Серед них члени Всесвітнього уйгурського конгресу, Тибетського інституту дій, а ще таких організацій, як «Китай проти смертної кари», «Студенти за вільний Тибет» і «Кампанія за уйгурів».

Утім, поки адміністрація Джо Байдена жодних кроків до повного чи політичного бойкоту Ігор не зробила.

Leave a Comment

Останні записи

Їдять котів та листя: жителям Судану загрожує голод через війну

Коли на тлі війни в Судані почався голод, сім'я Ліни, щоб вижити, вдалася до крайніх…

2 дні тому

У центрі столиці Ірландії демонтували 200 наметів нелегальних іммігрантів

Ірландська поліція демонтувала наметове містечко нелегалів, яке розросталося в центрі Дубліна протягом року. Загалом поряд…

2 дні тому

Огляд світових подій (з 28 квітня по 3 травня)

1. Град з куряче яйце, снігопади й торнадо: провінції Китаю потерпають від негоди Природні катаклізми…

2 дні тому

Китайські компанії здешевлюють електромобілі в боротьбі за ринок

90-дюймовий екран нижче від капота та музика для пішоходів — такими й подібними до них…

2 дні тому

У Тбілісі посилюються протести проти закону про іноагентів

Тисячі грузинів заблокували найважливішу транспортну розв'язку в Тбілісі. Тут посилюються протести проти спірного законопроєкту «Про…

2 дні тому

Поліція зачищає від демонстрантів кампуси американських університетів

Тільки недавно поліція знищила пропалестинський табір у кампусі Колумбійського університету в Нью-Йорку, а вже в…

2 дні тому