Наука і технології

В Австралії вивчають невловних качкодзьобів, щоб захистити їх від вимирання

[This post contains advanced video player, click to open the original website]

Досить ледь помітного сплеску, і двоє австралійських науковців розуміють, що в сітку попалася довгоочікувана здобич. Вони ловлять у річках Нового Південного Уельсу качкодзьобів. Ці ссавці на межі зникнення, тому дослідники спостерігають за качкодзьобами й думають, як їх зберегти.

[Гілад Біно, еколог]:
«Перше, що ми хочемо знати, чи траплявся нам цей качкодзьоб раніше. І це дуже важливо для оцінювання чисельності. Тому ми зазвичай залишаємо мітку. Схоже, цей качкодзьоб попався нам уперше. Це дуже цікаво. Значить, тут більше качкодзьобів, ніж ми гадали».

Науковці беруть у качкодзьоба всі можливі аналізи, а потім прикріплюють до нього електронну мітку.

Помітити качкодзьобів дуже важко, тому, щоб їх упіймати, дослідники ставлять пастки.

[Таніл Гок, еколог]:
«Якщо пощастить, можна побачити одного або кількох качкодзьобів, що плавають на поверхні. Але без сіток важко зрозуміти, чи це точно качкодзьоби».

За останні три десятиліття качкодзьобів стало на 30 відсотків менше. До цього спричинило будівництво гребель, стихійні лиха, а також те, що худоба руйнує береги.

[Гілад Біно, еколог]:
«Через посуху ми серйозно непокоїлися за життя качкодзьобів. Потім на більшій частині території Нового Південного Уельсу й Вікторії почалися катастрофічні пожежі. І це викликало велику тривогу за рослини й тварини Австралії, зокрема й за качкодзьобів. І поки ми мало знаємо, як пожежі впливають на цих ссавців».

Науковці кажуть, що, щоб зберегти популяцію, треба відновлювати береги річок і струмків.

[Таніл Гок, еколог]:
«Про багато видів, що зникають, дізнаєшся занадто пізно. До того часу вони вже досягають точки неповернення. І ми дістаємо дедалі більше свідчень, що качкодзьобів стає менше. Але ми маємо унікальну можливість втрутитися зараз і запобігти їх вимиранню. Сподіваюся, качкодзьобів побачить ще багато поколінь людей».

Качкодзьоби мають плаский дзьоб, за допомогою якого вони знаходять їжу в мулі. Вони живуть на берегах річок і водойм. Качкодзьоби відкладають яйця, але дитинчат вигодовують молоком.

Leave a Comment

Останні записи

Китайські електромобілі Leapmotor продаватимуть у Європі

Китайські електромобілі Leapmotor незабаром почнуть продавати в Європі. Компанія з Ханчжоу створила спільне підприємство з…

23 години тому

Огляд світових подій (з 12 по 17 травня)

1. Блінкен: «Ви не самі — за вами стоїть глобальна коаліція» Візит Блінкена Київ, Україна…

24 години тому

Як вітаються слони

Люди можуть вітати одне одного по-різному. Можна сказати «привіт», потиснути руку, обійняти, поцілувати в щоку…

24 години тому

Переможницю Вестмінстерського дог-шоу пригостили обідом у ресторані в Нью-Йорку

Святковий обід для переможниці Вестмінстерського дог-шоу влаштували в ресторані в Нью-Йорку. Мініатюрний пудель із кличкою…

1 день тому

Сильний шторм налетів на Техас: четверо загиблих

Щонайменше чотири людини втратило життя внаслідок сильного шторму, що налетів на Х'юстон. Принаймні двох загиблих…

1 день тому

Поліція очистила кампус Каліфорнійського університету від протестувальників

Поліція затримала кількох пропалестинських активістів, які протестували в Каліфорнійському університеті в Ірвайні. Офіцерів із десяти…

1 день тому