Новини політики

США виводять війська з Афганістану, але чи буде це кінцем війни?

[This post contains advanced video player, click to open the original website]

В американського ветерана ВМС Тома Портера змішані почуття після того, як Вашингтон вирішив до осені вивести з Афганістану всіх своїх військовиків.

[Том Портер, офіцер резерву ВМС США]:
«Ми як нація багато чим пожертвували за останні 20 років. Ми вирушили туди для реагування на терористичні атаки 11 вересня. Стільки наших дорогоцінних життів було втрачено, стільки ветеранів повернулися скаліченими».

Президент Джо Байден оголосив, що до 11 вересня з Афганістану буде виведено усіх американських армійців, яких там зараз 2500. Таким чином, завершиться найдовша для США війна. Це станеться у 20-ту річницю терактів 11 вересня.

[Том Портер, офіцер резерву ВМС США]:
«Американці вже забули, що ми там перебуваємо. Дуже важко продовжувати війну, коли люди вже не пам’ятають, яка наша місія і цілі, і що ми там робимо».

Під час бойових дій загинуло 2448 американців. З бюджету на операції було виділено близько двох трильйонів доларів.

Утім, не всі вважають рішення Байдена доцільним. Приміром, американський сенатор Ліндсі Грем каже, що військовики США, які там перебувають, разом з коаліційними силами Афганістану — це стримувальний фактор для бойовиків «Аль-Каїди». Вони також стежили за тим, щоб «Талібан» виконував усі умови договору з владою. Однак тепер ситуація може погіршитися.

[Ліндсі Грем, сенатор-республіканець США]:
«Нас намагаються переконати, що війна вже завершилася, і що Джо Байден поклав кінець найдовшій війні в історії США. З усією повагою до Джо Байдена: ви не завершили війни, ви її продовжили. Ви її збільшили, а не зменшили».

Як очікують, війська почнуть виводити 1 травня. Міністр МЗС Великої Британії Домінік Рааб каже, що підтримує виведення американських армійців. Воно станеться одночасно з виходом контингенту НАТО. Військовий альянс теж виведе своїх військовиків до 11 вересня.

В Афганістані, як і раніше, перебуває близько 7000 неамериканських військовиків. Здебільшого з країн-членів НАТО, а також Австралії, Нової Зеландії та Грузії. Їх набагато більше, ніж армійців зі США, але вони й нині покладаються на повітряну підтримку, планування й командування Вашингтона.

Основне завдання військовиків НАТО – тренувати й озброювати афганські сили безпеки, щоб вони могли протистояти бойовикам «Талібану».

Leave a Comment

Останні записи

У Кенії зростає кількість жертв повеней

У Кенії зростає кількість жертв повеней. Ще 48 людей загинули, 84 зникли безвісти після стихійного…

33 хв. тому

У Гаїті обрали голову перехідної ради та поміняли прем’єра

У Гаїті, яка переживає велику кризу, призначили голову перехідної президентської ради. Посаду зайняв ексголова Сенату…

2 години тому

Австралійка побудувала енергоощадний будинок у вигляді кількох іглу

Загляньте в незвичайний будинок, який збудувала австралійка Кет Вайлд у місті Саншайн-Кост. [Кет Вайлд, власниця…

21 годину тому

Град з куряче яйце, снігопади й торнадо: провінції Китаю потерпають від негоди

Злива з градом накрила місто Фучжоу в південнокитайській провінції Цзянсі. Град подекуди був завбільшки з…

22 години тому

Медзаклади Південної Кореї гостро потребують лікарів

Поки південнокорейські лікарі-стажисти страйкують проти планів уряду збільшити квоти на студентів медичних закладів вищої освіти,…

23 години тому

Поліція: за протестами студентів у США стоять «зовнішні гравці»

Поліція Нью-Йорка пізно ввечері у вівторок увійшла на територію кампусу Колумбійського університету й затримала десятки…

24 години тому