Суспільство

15 років протесту: у центрі Києва — акція за права людини

[This post contains advanced video player, click to open the original website]

До посольства КНР у Києві ці люди виходять ось уже 15 років. Вони вимагають, щоб у Китаї припинили переслідувати їхніх однодумців. Панівна в цій країні комуністична влада переслідує прихильників духовно-оздоровчої практики Фалуньгун, починаючи з 1999 року.

[Георгій Богачов, учасник пікету]:
«Я намагаюся бути тут щодня. Я вважаю це своєю місією — приходити сюди й розповідати людям про переслідування».

Через власні переконання, за будь-якої погоди, майже кожен будній день, змінюючи один одного, учасники одиночної акції вивішують перед посольством плакати. На них вимоги: притягнути до відповідальності тих, хто розпочав репресії, а також покласти край примусовому вирізанню органів у Китаї.

[Олександра Гончаренко, учасниця акції]:
«Коли я вперше почула у 2006 році, що в цих людей вирізають органи, у мене прямо почало боліти серце від жаху. Те, що відбувається в Китаї, — фактично геноцид».

Згідно з висновком міжнародного трибуналу, який відбувся в Лондоні у 2019 році, у Китаї у великих масштабах примусово видаляють органи у в’язнів сумління — уйгурів і прихильників Фалуньгун. Ці факти підтверджено і в резолюціях, які раніше ухвалив Конгрес США і Європарламент.

Фалуньгун (інша назва Фалунь Дафа) — це східна практика, в основі якої підвищення моралі та виконання п’яти комплексів енергетичних вправ.

[Олександра Гончаренко, учасниця акції]:
«До 1999 року на цей шлях стало 100 мільйонів людей. Виявилося, що в 1999 році в компартії Китаю було коло 60 мільйонів членів. Тому Цзян Цземінь — колишній генеральний секретар компартії Китаю — оголосив, що ця школа незаконна, і постановив цих людей знищити фізично, розорити економічно й зганьбити їхню репутацію».

[Георгій Богачов, учасник пікету]:
«Людину, яка дотримується принципів істини, доброти й терпіння, можуть у Китаї вбити, можуть забрати все майно, його сім’ю можуть насильно розлучити з дружиною або з чоловіком, вигнати з роботи, навіть ув’язнити в концтаборі».

Учасники акції кажуть, що звертаються не тільки до китайської влади, а й до українців.

[Вікторія Обрядчикова, учасниця акції]:
«Я вважаю, що, поширюючи брехню про Фалунь Дафа, китайське посольство тут, в Україні, порушує права українських громадян, бо вони не можуть отримати таку прекрасну, гідну, цінну річ, як цігун Фалунь Дафа, через цю брехню не можуть здобути гармонію, здоров’я, душевну рівновагу».

[Олександра Гончаренко, учасниця акції]:
«В Україні ми приходимо до посольства, щоб не тільки китайські чиновники знали, що про це відомо всьому світові, а й щоб громадяни України про це дізналися й засудили, хоча б у своєму серці».

Такі акції протесту проходять у всьому світі. Та пропри це китайська влада відкидає звинувачення в незаконному придушенні прихильників Фалуньгун та інших груп.

Водночас учасники протесту стверджують, що виходитимуть до китайського посольства доти, доки репресії не закінчаться.

Leave a Comment

Останні записи

Їдять котів та листя: жителям Судану загрожує голод через війну

Коли на тлі війни в Судані почався голод, сім'я Ліни, щоб вижити, вдалася до крайніх…

20 години тому

У центрі столиці Ірландії демонтували 200 наметів нелегальних іммігрантів

Ірландська поліція демонтувала наметове містечко нелегалів, яке розросталося в центрі Дубліна протягом року. Загалом поряд…

21 годину тому

Огляд світових подій (з 28 квітня по 3 травня)

1. Град з куряче яйце, снігопади й торнадо: провінції Китаю потерпають від негоди Природні катаклізми…

21 годину тому

Китайські компанії здешевлюють електромобілі в боротьбі за ринок

90-дюймовий екран нижче від капота та музика для пішоходів — такими й подібними до них…

22 години тому

У Тбілісі посилюються протести проти закону про іноагентів

Тисячі грузинів заблокували найважливішу транспортну розв'язку в Тбілісі. Тут посилюються протести проти спірного законопроєкту «Про…

23 години тому

Поліція зачищає від демонстрантів кампуси американських університетів

Тільки недавно поліція знищила пропалестинський табір у кампусі Колумбійського університету в Нью-Йорку, а вже в…

1 день тому