Події

Найбільш смертоносний день: щонайменше 39 людей загинуло під час протестів у М’янмі

[This post contains advanced video player, click to open the original website]

Протести в М’янмі стають дедалі кривавішими. У неділю під час сутичок демонстрантів із поліцією загинуло щонайменше 39 осіб. 14 березня стало найбільш смертоносним днем ​​у країні з 1 лютого, коли військовики, здійснивши переворот, захопили владу й арештувавши фактичного лідера держави Аун Сан Су Чжі.

Так, у Янгоні, фінансовому центрі країни й колишній столиці, було вбито щонайменше 22 протестувальники. Там в одному з районів підпалили побудовані на гроші влади КНР фабрики. На них працювало багато громадян Китаю.

Ще 16 учасників протесту й один поліціянт загинули в інших місцях.

В Янгоні запровадили режим воєнного стану. Правозахисники зазначають, що армійці стріляють по людях бойовими кулями, і що загалом під час протестів уже загинуло 126 осіб.

[мати вбитого]:
«Я казала синові, що ми нічого не маємо, і що якщо ми проти них виступимо, то загинемо. Я б пішла й стріляла по них у відповідь, якби мала пістолет. Але ми нічого не можемо вдіяти, бо в нас немає зброї. Скажіть, чому ми постійно повинні мовчати та вмирати? Чому ми вмираємо за те, що чинимо правильно?»

Водночас чинний лідер паралельного цивільного уряду вперше з часу перевороту звернувся до людей. Він разом з іншими чиновниками з партії «Національна ліга за демократію» переховується від військовиків, тому своє звернення виклав у соціальні мережі.

[Ман Він Хаїнг Тан, колишній голова Асамблеї союзу]:
«Це найпохмуріший період для країни й мить, коли наближається світанок. Це час, коли наші громадяни повинні протистояти темним силам».

Військовики кажуть, що захопили владу, бо під час виборів торік 8 листопада партія «Національна ліга за демократію» перемогла з великим відривом лише завдяки фальсифікаціям. Армія обіцяє провести нові вибори й передати владу законно обраному урядові. Проте точних дат не називає.

Аун Сан Су Чжі перебуває під домашнім арештом. Їй висунули щонайменше чотири звинувачення, зокрема їй закидають незаконне використання рацій та порушення карантинних протоколів.

Водночас США, Індія, Австралія та Японія домовилися співпрацювати, щоб допомогти відновити в М’янмі демократію.

Leave a Comment

Останні записи

Їдять котів та листя: жителям Судану загрожує голод через війну

Коли на тлі війни в Судані почався голод, сім'я Ліни, щоб вижити, вдалася до крайніх…

2 дні тому

У центрі столиці Ірландії демонтували 200 наметів нелегальних іммігрантів

Ірландська поліція демонтувала наметове містечко нелегалів, яке розросталося в центрі Дубліна протягом року. Загалом поряд…

2 дні тому

Огляд світових подій (з 28 квітня по 3 травня)

1. Град з куряче яйце, снігопади й торнадо: провінції Китаю потерпають від негоди Природні катаклізми…

2 дні тому

Китайські компанії здешевлюють електромобілі в боротьбі за ринок

90-дюймовий екран нижче від капота та музика для пішоходів — такими й подібними до них…

2 дні тому

У Тбілісі посилюються протести проти закону про іноагентів

Тисячі грузинів заблокували найважливішу транспортну розв'язку в Тбілісі. Тут посилюються протести проти спірного законопроєкту «Про…

2 дні тому

Поліція зачищає від демонстрантів кампуси американських університетів

Тільки недавно поліція знищила пропалестинський табір у кампусі Колумбійського університету в Нью-Йорку, а вже в…

2 дні тому