Наука і технології

Український студент робить з опалого листя папір

[This post contains advanced video player, click to open the original website]

Може здатися, що це опале листя вже нікому не потрібне. Та для українського студента Валентина Фречки — це цінна сировина. Він використовує його для виготовлення паперу.

[Валентин Фречка, винахідник]:
«Ми навчилися використовувати відходи, які утворюються щорічно повсюдно. І ми навчилися їх переробляти на волокнистий напівфабрикат, який можна використовувати для виробництва паперу. Нам фактично вдалося це реалізувати першими в усьому світі в комерційній площині».

Технологія полягає у вилученні волокон із листя в спеціальній машині, яка потім перетворює їх на целюлозу. Її кілька разів промивають і змішують з органічними хімікатами (здебільшого з крохмалем), що робить папір міцнішим і рівнішим. На завершальному етапі тонкі листи матеріалу висушують та перетворюють на паперові рулони.

Валентин розробив цей метод, коли йому було 16 років. Експериментував із листям вдома й у школі. Пізніше він свою технологію запатентував і запросив інженерів, щоби розробити обладнання. 2020 року винахідник заснував ініціативу під назвою Re-Leaf Paper.

У промислових масштабах перший папір за його технологією почали виготовляти торік восени. Тоді з нього робили пакети й коробки для яєць. А зараз Валентин працює над створенням картону.

[Валентин Фречка, винахідник]:
«Уже вдалося виготовити папір, який ми потім перетворили на наші перші паперові пакети. Це перша продукція, яку нам вдалося виготовити на автоматизованому обладнанні. Вона має ті ж характеристики, що й звичайний папір. На пакетах можна друкувати. Ось тут можна побачити наше лого».

Щоб виготовити тонну такого паперу, не потрібно рубати 17 дерев — достатньо 2‒3 тонн опалого листя. До того ж завдяки новому методу виробництва можна зменшити кількість викидів вуглекислого газу до атмосфери.

Валентин також каже, що його технологія дешевша й ліпша за традиційні методи, бо потребує менше води й електроенергії.

Папір з опалого листя поки не може повністю замінити звичайний, бо він не такий довговічний і його складно зробити білим. Але Валентин сповнений рішучості розвивати свою технологію і завдяки їй реалізувати успішний глобальний бізнес-проєкт.

Leave a Comment

Останні записи

Боснійський хлопчик — єдиний учень у своїй школі

Кожного буднього дня семирічний боснієць Махір іде до школи. І водночас він точно знає: на…

2 дні тому

Афіни накрила пилова буря із Сахари

Столицю Греції накрила пилова буря із Сахари. Якість повітря в Афінах на небезпечному рівні вже…

3 дні тому

Огляд світових подій (з 21 по 26 квітня)

1. Зброя для України вже в дорозі: Байден підписав законопроєкт про допомогу Допомогу ухвалено Вашингтон,…

3 дні тому

Собача терапія допомагає пацієнтам знайти сили в лікарні Барселони

34-річний Жоель Буено каже, що плакав від радості, коли його вперше відвідали собаки-терапевти Віда та…

3 дні тому

У Гаїті сформували перехідну президентську раду та призначили прем’єра

У Гаїті сформували перехідну президентську раду. Тимчасовим прем'єр-міністром став міністр економіки Мішель Патрік Буавер. Він…

3 дні тому

Прем’єр Іспанії тимчасово припинив виконувати обов’язки, щоб подумати про відставку

Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес заявив, що не виконуватиме службові обов'язки до кінця тижня. Він хоче…

3 дні тому