Суспільство

Поширення коронавірусу SARS-CoV-2 світом: огляд 2020 року

[This post contains advanced video player, click to open the original website]

Уже в середині 2020 року в інтернеті був популярним жарт, що цей рік треба викреслити з календаря й не додавати до свого віку. Головною причиною стала, звісно ж, пандемія коронавірусу SARS-CoV-2.

Перші повідомлення про нову хворобу з’явилися у КНР наприкінці 2019-го. Уважають, що першим про вірус написав китайський офтальмолог Лі Веньлян у чаті з колегами. Тоді його викликали до поліції і попередили про неприпустимість поширення чуток. Пізніше лікар і сам помер від COVID-19.

Дехто каже, що клінічні прояви у хворих почали з’являтися ще 8 грудня.

1 січня в місті Ухань закрили ринок морепродуктів, який називали місцем, звідки вірус почав уперше поширюватися.

А вже 13 січня зареєстрували перший випадок зараження за межами КНР. Це була жінка, яка прилетіла з Уханя до Бангкока. В аеропортах світу почали посилювати перевіряння китайських мандрівників. І дедалі більше країн почали виявляти перших хворих.

Проте Китай увесь цей час заперечував, що вірус передається від людини до людини, бо, мовляв, свідчень цього не було. Визнав він це тільки 20 січня. І лише 30 січня на засіданні комітету з надзвичайних ситуацій ВООЗ спалах нової епідемії назвали надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я, що має міжнародне значення.

У лютому 2020 коронавірус почав швидко поширюватися світом. А 11 березня ВООЗ оголосила пандемію. Ще два дні потому вона заявила, що центром спалаху стала Європа, зокрема Італія, Іспанія, Франція та Німеччина. У другій половині березня вірус особливо швидко почав поширюватися в США. Країни одна за одною вводили карантин.

У травні розвідки США, Великої Британії, Канади, Австралії та Нової Зеландії оприлюднили доповідь, у якій звинуватили Китай у навмисному приховуванні даних про вірус. Зокрема, у тому, що Пекін змушував замовкнути лікарів, а також знищував дані досліджень і відмовлявся надати зразки іноземним ученим.

Наприкінці травня Дональд Трамп оголосив, що США припиняє співпрацю з ВООЗ. Він звинуватив організацію в тому, що та допомагала Китаю приховувати інформацію про небезпеку коронавірусу. Так, вона повторювала всі офіційні заяви китайських чиновників і хвалила КНР за нібито ефективні заходи в боротьбі з епідемією.

Улітку поширення вірусу трохи сповільнилося. При цьому в США група вчених висунула припущення, що SARS-CoV-2 міг почати поширюватися в Китаї ще в серпні 2019.

Перший мільйон хворих на COVID-19 зареєстрували на початку квітня. А до кінця 2020 року виявили вже коло 80 мільйонів. Кількість померлих швидко наближається до двох мільйонів.

Восени почалася друга хвиля пандемії. Багато країн знову стали відновлювати карантинні обмеження.

Варто відзначити цікаву ситуацію на Тайвані — частково визнаній острівній державі поблизу Китаю. За перші місяці епідемії там фіксували вкрай мало випадків зараження, а потім упродовж восьми місяців — узагалі жодного. Усе завдяки тому, що ще в січні-лютому на острові не повірили заявам влади КНР і відразу заборонили в’їзд із материкового Китаю, а також запровадили масковий режим.

Тепер про вакцини. Станом на грудень у світі розробляли понад 200 препаратів. Проте більша частина країн віддала перевагу вакцинам Moderna та Pfizer-BioNTech. На початку грудня їх схвалили у США, Великій Британії та Канаді.

Leave a Comment

Останні записи

У Болівії ламам, альпакам та вікуньям присвятили фестиваль

Лами, альпаки та вікуньї — головні на цьому фестивалі в Ла-Пасі. Його проводять на честь…

22 години тому

Напади на німецьких політиків напередодні виборів почастішали

Берлінський сенатор Франциска Гіффай — жертва недавнього нападу на німецьких політиків, які напередодні виборів стали…

23 години тому

Огляд світових подій (з 5 по 10 травня)

1. Уперше за п’ять років: Сі Цзіньпін приїхав до Європи Візит Сі Цзіньпіна до Європи…

23 години тому

Парк з’явиться на естакаді в центрі Токіо

Жителі Токіо дістали змогу погуляти швидкісною автомагістраллю, яка розташована на естакаді прямо в центрі міста.…

1 день тому

Життя на мосту: як бразильці рятуються від повеней

Надземний пішохідний перехід став притулком для кількох десятків бразильців, які втратили житло через велику повінь.…

1 день тому

Проблему обміління Панамського каналу обіцяє розв’язати новообраний президент

Недавно обраний президент Панами Хосе Рауль Муліно обіцяє розв'язати проблеми Панамського каналу. Торік він обмілів…

1 день тому