Культура і розваги

Саудівці стали частіше купувати музичні інструменти

[This post contains advanced video player, click to open the original website]

Музична індустрія ― на підйомі
Ер-Ріяд, Саудівська Аравія

Житель Ер-Ріяда Мохаммед купив свій перший уд у 15 років. Дорогою додому він ховав інструмент, щоб уникнути неприємностей. Однак завдяки соціальним змінам у Саудівській Аравії світська музика більше не заборонена.

[Мохаммед аль-Муханна, музикант]:
«Раніше завжди доводилося ховатися, щоб не привертати уваги. Тепер після змін можна співати в ресторанах і грати на інструментах у громадських місцях, у парках. Можемо спокійно присвячувати час своєму захопленню».

Тепер на найстарішому ринку музичних інструментів в Ер-Ріяді часто лунає музика, а люди більше не ховають свої покупки.

[Абдулла Альмалькі, музикант]:
«Раніше, звісно, ми не могли грати перед аудиторією чи на ринку. Ми звикли ховатися від людей чи від старших членів сім’ї, боячись, що нас побачать. Але тепер суспільство стало відкритішим. Молодь може займатися музикою, і старі, і молоді можуть грати, співати, цікавитися мистецтвом і цінувати його». [Ахмад Йоссіф, продавець]:
«До цього покупців було мало, бо вони боялися. Але тепер усе стало відкритішим, торгівля йде добре, приходять саудівці та іноземці. Вони купують гітари та інші інструменти».

Уклад життя саудівців змінює спадковий принц Мухаммед ібн Салман. Раніше він дозволив жінкам кермувати автомобілями й скасував заборону на світські розваги.

[Туркі аль-Салех, музикант]:
«Раніше ми їздили за кордон, наприклад до Бахрейну, щоб послухати музикантів. А тепер люди приїжджають до нас, щоб почути нашу музику».
Leave a Comment

Останні записи

Корінні болівійки катаються на скейтах у спідницях-польєрах

Незвичайні скейтбордисти зайняли скейт-парк у Ла-Пасі. Вони виходять покататися, одягнувши багатошарову спідницю – польєру. Це…

9 години тому

Римляни підкорюють варварів: реконструкція античних битв у Румунії

Десятки грізних воїнів кидаються в бій у тематичному парку-фортеці в Румунії. Ця історична реконструкція повертає…

10 години тому

Окуляри за $10 допомагають швейним фабрикам заробляти мільйони

Звичайні окуляри для читання дають змогу підвищити продуктивність швейних фабрик у Бангладеш. Дослідження показало, що…

11 години тому

Енді Бернем очолив уряд Великої Британії, змінивши Кіра Стармера

Енді Бернем прибув на Даунінг-стріт під гучні оплески прихильників. Новий прем'єр Великої Британії разом з…

12 години тому

На Дунаї через низький рівень води заблоковані круїзні судна

На Дунаї північніше Будапешта застрягли круїзні лайнери. Через низький рівень води, близький до критичного, вони…

13 години тому

У Норвегії згоріло понад 100 будинків

Пожежа знищила понад 100 будинків у Норвегії. Інцидент стався неподалік міста Драммен на півдні країни,…

14 години тому