Культура і розваги

Як на фестивалях у Болгарії та Північній Македонії відганяли зло

[This post contains advanced video player, click to open the original website]

Жителі болгарських сіл знову вийшли відганяти злих духів. Фестиваль Сурва проводять кожного січня по всій країні. Учасники впевнені, що страшні маски та брязкіт дзвіночків відлякують нечисту силу.

Традиційний захід поєднує християнські та язичницькі ритуали, історія яких налічує сотні років.

У селі Еловдолі фестиваль у нинішньому вигляді існує вже близько 200 років.

Танцівників називають сурвакарами чи кукерами. Деякі надягають саморобні дерев’яні маски заввишки до двох метрів, прикрашені пір’ям.

[Златко Стефанов, лідер групи артистів]:
«Ми збираємося щороку ввечері 13 січня, обходимо село, запалюємо ритуальне багаття і надягаємо страшні маски, з дзвіночками та особливі костюми. Ритуал покликаний відігнати всіх злих духів. Нехай буде добро, здоров’я та все найкраще».

Такий самий карнавал проводять і в Північній Македонії. Учасники гуляють вулицями села Вівчани у страхітливих вбраннях. Тут теж вірять, що це відганяє нечисть і позбавляє хвороб на весь рік.

[Марія Македонська, гостя з Болгарії]:
«Люди шалено веселяться. І я також здивована, наскільки веселим може бути карнавал. Мені цікаво, чи є щось схоже у Венеції, але думаю, що ні. Тут набагато краще».

[Арбнора Меметі, гостя фестивалю]:
«Чудово знову приїхати сюди через три роки. Це мій другий візит. Мені подобається, бо це особливе та унікальне місце. Тут можна побачити ретроспективу всіх соціальних та політичних подій, що сталися за ці роки».

Історія карнавалу налічує приблизно 1400 років. Утім, у сучасній версії учасники одягаються в образи, натхненні попкультурою. Вони також інсценують визначні політичні та соціальні події, що сталися протягом року.

Leave a Comment

Останні записи

Корінні болівійки катаються на скейтах у спідницях-польєрах

Незвичайні скейтбордисти зайняли скейт-парк у Ла-Пасі. Вони виходять покататися, одягнувши багатошарову спідницю – польєру. Це…

7 години тому

Римляни підкорюють варварів: реконструкція античних битв у Румунії

Десятки грізних воїнів кидаються в бій у тематичному парку-фортеці в Румунії. Ця історична реконструкція повертає…

8 години тому

Окуляри за $10 допомагають швейним фабрикам заробляти мільйони

Звичайні окуляри для читання дають змогу підвищити продуктивність швейних фабрик у Бангладеш. Дослідження показало, що…

9 години тому

Енді Бернем очолив уряд Великої Британії, змінивши Кіра Стармера

Енді Бернем прибув на Даунінг-стріт під гучні оплески прихильників. Новий прем'єр Великої Британії разом з…

10 години тому

На Дунаї через низький рівень води заблоковані круїзні судна

На Дунаї північніше Будапешта застрягли круїзні лайнери. Через низький рівень води, близький до критичного, вони…

11 години тому

У Норвегії згоріло понад 100 будинків

Пожежа знищила понад 100 будинків у Норвегії. Інцидент стався неподалік міста Драммен на півдні країни,…

12 години тому