Поліція повідомила, що після ретельного обстеження п’яти із семи згорілих 32-поверхових будинків кількість загиблих у пожежі перевищила 145 осіб. І ще багато кого досі вважають зниклими безвісти.
Працівник служби судово-медичної експертизи зазначив, що деякі тіла виявили на сходових клітинах та дахах, де люди намагалися врятуватися.
Причину найбільшої за майже 80 років пожежі в Гонконгу розслідують. Проте громадське невдоволення зростає. Люди кажуть, що в будинках, де мешкало понад 4600 осіб, пожежна сигналізація не працювала належним чином. До того ж під час реновації використовували легкозаймисті сітки та бамбукові риштовання.
Водночас влада прагне уникнути широкого громадського невдоволення, подібного до того, що спалахнуло в регіоні у 2019 році. Тоді на тлі продемократичних протестів Пекін запровадив у регіоні закон про нацбезпеку, який використовують для придушення будь-якого інакодумства.
Тепер його погрожують застосовувати щодо тих, хто після пожежі вирішить протестувати.
Поліція Гонконгу вже затримала 24-річного чоловіка, який разом з кількома іншими громадянами ініціював онлайн-петицію, яка містить вимогу провести незалежне розслідування імовірної корупції та перевірити нагляд за будівництвом.
Петиція зібрала понад 10 000 підписів, перш ніж її закрили.
[Деніел Чан, місцевий житель]:
«У тому, як усе було організовано, є багато моментів, які потребують серйозного перегляду».
У зв’язку з пожежею арештували більш як десять осіб у межах розслідування імовірної корупції і використання небезпечних матеріалів під час ремонту комплексу.
Коротке посилання на цю сторінку:

















