04.06.2026
Телеканал NTD

Дональд Трамп відклав запровадження мит щодо Євросоюзу до 9 липня

Дональд Трамп відклав запровадження мит щодо Євросоюзу до 9 липня

Дональд Трамп відклав запровадження 50-відсоткових мит на товари з ЄС. Про це він заявив після розмови..

Дата завантаження: 2026-06-04

video
play-sharp-fill

Дональд Трамп відклав запровадження 50-відсоткових мит на товари з ЄС. Про це він заявив після розмови з головою Євросоюзу Урсулою фон дер Ляєн. Голова Білого дому повідомив журналістам, що відсунув термін запровадження митного тарифу на 9 липня.

[Дональд Трамп, президент США]:

«Вона попросила відстрочку щодо 1 червня. Вона сказала, що хоче розпочати серйозні переговори. Я казав це і вам, і іншим: вони повинні це зробити. І в нас була дуже хороша розмова. Я погодився перенести термін».

Раніше Дональд Трамп пригрозив Брюсселю, що якщо угоди не буде укладено, то мита для Євросоюзу в 50 % набудуть чинності вже на початку червня. Цю заяву він зробив, оскільки був розчарований темпами переговорів із ЄС.

Його погроза викликала нове потрясіння на світових ринках, через що акції знову впали.

Урсула фон дер Ляєн привітала відстрочку. З її слів, Європа готова швидко рухатися в переговорах.

Водночас Трамп у своїй заяві ще раз зупинився на загальній меті мит. За його словами, вони мають дати США змогу розпочати виробляти недорогі товари, такі як текстиль.

[Дональд Трамп, президент США]:

«Ми хочемо робити величезні речі. Ми хочемо робити це, використовуючи штучний інтелект, комп’ютери та багато інших елементів. Під текстилем я маю на увазі не футболки чи шкарпетки».

Як очікують, відстрочення мит для ЄС знову позитивно позначиться на світових ринках. Водночас критики стверджують, що ця невизначеність заважає компаніям планувати майбутнє.
Коротке посилання на цю сторінку:

Hide picture

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: