Суспільство

3D-друковані будинки допомагають упоратися з житловою кризою в Кенії

[This post contains advanced video player, click to open the original website]

Такий на вигляд дім кенійки Джасінтер Авіно, яка живе в міських нетрях Найробі. Його зроблено з вторинної сировини й покрито металевими листами. Тут немає водопроводу та каналізації. Будівництво коштувало 380 доларів.

У цьому житлі Джасінтер мешкає з чотирма дітьми та чоловіком, який заробляє коло 75 доларів на місяць. Жінка заздрить тим, хто зміг купити квартиру в державному будинку. Такі житла зараз зводять у Кенії в межах урядової програми.

[Джасінтер Авіно, жителька міських нетрів Найробі]:

«Ми дуже хотіли б переїхати до ліпшого житла, та не маємо грошей. Ці державні будинки — наша мрія, але досягти її не дають змоги наші прибутки».

За даними Світового банку, Кенії необхідно поставити два мільйони будинків, щоб розв’язати проблему дефіциту житла. Уряд країни планує щороку зводити по 250 000 будівель. Проєкт розпочали 2022-го.

У цьому житловому комплексі, що на околиці Найробі, торік однокімнатні квартири продавали за 7600 доларів. Фелістер Муема внесла 10% вартості, а решту виплачуватиме ще 25 років.

[Фелістер Муема, власниця квартири]:

«Це перше житло, яке мені належить. Тут я почала жити своїм життям, чого раніше не було. Тепер усе змінилося, бо маю надію. Якщо я тут щось роблю, це назавжди».

Водночас деякі кенійські компанії будують 3D-друковані будинки. Вони довговічні, і зводити їх швидко. Так, один демонстраційний будинок є в Найробі. А в Кіліфі з’явився цілий комплекс із десяти 3D-друкованих будинків. Дім із двома спальнями коштує 22 000 доларів, а з трьома — 29 000.

[Франсуа Перро, директор будівельної компанії]:

«Потреба житла в Африці величезна. Кенії потрібно понад два мільйони будинків, Нігерії — понад десять мільйонів. Ми знаємо, що якщо хочемо ліквідувати це відставання, треба будувати по-іншому, масштабно, швидко та з використанням низьковуглецевих матеріалів».

Будівельники кажуть, що вартість 3D-друкованих будинків можна здешевити. Для цього треба зводити їх там, де вони стоятимуть, і там робити розчин. На думку фахівців, ця технологія має великий потенціал, але поки що є велика конкуренція з традиційними методами будівництва.

Leave a Comment

Останні записи

Естонець перейшов з Азії до Європи по стропу, натягнутому над Босфорським мостом

Естонський слеклайнер Яан Роозе першим у світі перейшов по канату з Азії до Європи. Він…

12 години тому

«Летючий» електричний човен на підводних крилах установив рекорд

Електричне судно на підводних крилах установило рекорд: за добу подолало відстань у 777 кілометрів між…

13 години тому

Цистерна Базиліка в Стамбулі щодня приваблює десятки тисяч туристів

Це місце схоже на давній храм чи святилище. Але насправді воно мало приземленішу функцію —…

14 години тому

У бойовиків «Хезболли» тепер вибухнули рації

Нова хвиля вибухів пристроїв зв'язку прокотилася Ліваном. Цього разу здетонували портативні рації, які використовують бойовики…

15 години тому

Болівійський марш: прихильники Моралеса наразилися на опір

Марш на столицю Болівії наразився на опір. Йому на шляху стали прихильники нинішнього президента. Багатоденний…

16 години тому

Новий наноматеріал допоможе виявляти майже невидимі відбитки пальців

Відбитки пальців завжди вважали ключовим доказом у розслідуванні злочинів. Тепер з'явився новий інструмент для їх…

17 години тому