Суспільство

У Пакистані афганці ховаються від влади, щоб уникнути вислання

[This post contains advanced video player, click to open the original website]

Між двома вогнями опинилося багато афганців, які живуть без документів у Пакистані. Згідно з рішенням пакистанського уряду, вони мають повернутися на батьківщину. Але там їм може загрожувати переслідування, бо країною керує терористичне угруповання «Талібан».

Останній термін добровільного виїзду з Пакистану минув 31 жовтня. Тепер поліція влаштовує облави та депортує тих, хто не має документів. Багато афганців переховуються. Наприклад, селяться групами в будинках, які зовні здаються порожніми. Їжу їм ночами приносять сусіди.

Ця афганка чотири роки тому перейшла з ісламу в християнство. На батьківщині тепер це вважають серйозним злочином. Повертатися небезпечно.

[мігрантка з Афганістану]:

«Зараз ми живемо так, що, перебуваючи вдома, не можемо ввімкнути світло, навіть не можемо голосно говорити. Ворота зачинені зовні. Ми замкнені й не можемо вийти».

Салех Зада — співак з Афганістану. Приїхав до Пакистану рік тому. Повертатися боїться. Заняття музикою таліби також уважають злочином.

[Салех Зада, мігрант з Афганістану]:

«Моє життя було в небезпеці, тому я залишив усі мрії, усе майно в Афганістані. Я покинув сім’ю, покинув усе, що мав. Звільнився з роботи й утік з Афганістану».

Правозахисниця Сіджал Шафік, яка з Карачі, раніше допомагала афганцям дістати статус біженця. Після зміни міграційної політики вона та ще кілька юристів звернулися до Верховного суду Пакистану з проханням зупинити депортацію.

[Сіджав Шафік, правозахисниця]:

«Афганські мігранти кажуть, що не хочуть їхати, що ліпше помруть. Деякі просто не мають вибору. Вони не можуть повернутися через свою віру, бо належать до релігійної меншини».

Ісламабад ухвалив рішення про депортацію після цьогорічних вибухів терористів-смертників. Влада стверджує, що в інцидентах брали участь афганці. Їх також звинувачують у контрабанді.

Міжнародна спільнота закликає пакистанський уряд переглянути план депортації або не висилати хоча б тих, кому загрожує переслідування. Ісламабад назустріч поки що не йде.

Leave a Comment

Останні записи

Скелет віком 6800 років знайшли в Баварії

Німецькі археологи виявили скелет людини, яка жила приблизно 6800 років тому. Місцеві жителі прозвали давню…

8 години тому

Науковці відкрили, що кашалоти використовують для спілкування щось на зразок азбуки Морзе

Різні види китів використовують для спілкування різні типи вокалізації. Кашалоти — найбільші із зубастих китів…

9 години тому

Новий гігантський твір художника Сейпа привертає увагу до мігрантів

Швейцарсько-французький художник Сейп використав екологічно чисту фарбу, щоб створити гігантський малюнок на траві в Цюриху.…

10 години тому

Підтверджено загибель президента Ірану Ібрагіма Раїсі

У гірській місцевості Ірану триває пошукова операція. У неділю тут розбився гелікоптер, у якому був…

11 години тому

Автомобільна промисловість у Марокко готується до ери електромобілів

Тисячі автомобілів марки Renault стоять на околиці Танжера в Марокко. Вони щойно зійшли з конвеєра…

12 години тому

Найшвидша 90-річна жінка світу: 200 метрів за 51 секунду

Це найшвидша у світі 90-річна спринтерка. Італійка Емма Марія Мацценга недавно встановила ще один світовий…

13 години тому