[This post contains advanced video player, click to open the original website]
Це перший у світі безпілотний пором, який возить пасажирів. Його днями спустили на воду в Стокгольмі. Судно працює на електриці.
Столиця Швеції стоїть на 14 островах. Люди переміщаються між ними здебільшого машинами, велосипедами чи громадським транспортом. Водні шляхи лишилися майже без уваги. Але розробники порома вважають, що ними треба користуватися частіше.
[Ерік Нільссон, працівник компанії ― розробника порома]:
«Треба, щоб люди могли пересуватися містом якнайпростіше, і щоб для цього не довелося будувати мости, дороге метро, тунелі тощо».
Пором оснащено всіма сучасними безпілотними технологіями: камерами, датчиками, радаром і лідаром. На борту завжди є оператор. У разі позаштатної ситуації він візьме керування на себе.
[Ейвінд Леволл, інженер]:
«Ми прокладаємо шлях, задаємо швидкість, а оператору лишається тільки натиснути одну кнопку. Після цього пором підніме трап, перепливе на інший бік і пришвартується».
Наразі пором курсує тільки між двома районами. Квиток коштує 35 шведських крон. Це три євро.
[жителька Стокгольма]:
«Якщо йти пішки чи їхати велосипедом, чи навіть машиною, це забере деякий час. А на поромі можна дістатися південної сторони дуже швидко».
Упродовж дня пором заряджається від сонячних панелей. Якщо цієї енергії замало, то вночі його під’єднують до електромережі.
Судно збудувала одна норвезька компанія разом зі стартапом, що працює при Норвезькому університеті природничих і технічних наук. Пізніше такий транспорт з’явиться і в інших містах Швеції, а також за кордоном.
Незвичайні скейтбордисти зайняли скейт-парк у Ла-Пасі. Вони виходять покататися, одягнувши багатошарову спідницю – польєру. Це…
Десятки грізних воїнів кидаються в бій у тематичному парку-фортеці в Румунії. Ця історична реконструкція повертає…
Звичайні окуляри для читання дають змогу підвищити продуктивність швейних фабрик у Бангладеш. Дослідження показало, що…
Енді Бернем прибув на Даунінг-стріт під гучні оплески прихильників. Новий прем'єр Великої Британії разом з…
На Дунаї північніше Будапешта застрягли круїзні лайнери. Через низький рівень води, близький до критичного, вони…
Пожежа знищила понад 100 будинків у Норвегії. Інцидент стався неподалік міста Драммен на півдні країни,…
Leave a Comment