Події

Землетруси, повені та інші катаклізми: огляд 2022 року

[This post contains advanced video player, click to open the original website]

Які природні лиха спіткали світ у 2022 році. Невдало рік розпочався для Тайваню. На початку січня там стався потужний землетрус. На щастя, ніхто не постраждав.

Приблизно тоді ж на північному сході Бразилії почалася велика повінь. Води подекуди було по шию.

На півночі Пакистану сотні туристів через снігопад потрапили в снігову пастку. Загинуло кілька десятків людей.

У середині січня сталося виверження підводного вулкана поблизу Королівства Тонга, що в Тихому океані. Воно спричинило цунамі заввишки до метра, яке дійшло до берегів багатьох країн — від Нової Зеландії та Австралії до Каліфорнії в США. З Тонгою якийсь час не було зв’язку через обрив підводного кабелю. Там постраждали 80 % населення.

Рідкісні снігопади паралізували Афіни, Стамбул та Єрусалим у лютому. А в столиці Еквадору стався великий зсув. Загинули десятки людей.

Понад 80 загиблих, повені, зруйновані будинки й відсутність електроенергії. Такі були наслідки циклону «Батсірай» на Мадагаскарі. А в центрі Колумбії на житлові будинки зійшов зсув. Загинуло щонайменше 14 осіб.

На північному сході Аргентини горів Національний парк Ібера. Вогонь охопив 50 тисяч гектарів.

Європою пронісся буревій «Іленія», що зачепив і Польщу. У Кракові впав будівельний кран й убив двох людей.

Наприкінці лютого на Сицилії знову почала вивергатися Етна — найвищий активний вулкан Європи.

В Австралії через повені евакуювали 40 тисяч осіб. А американським штатом Айова промчала низка торнадо. Постраждали цілі райони. Тим часом тайфун «Мегі» приніс хаос і руйнування на Філіппіни.

У ПАР сталася велика повінь. Тисячі будинків зруйновано, сотні людей зникли безвісти.

У штаті Нью-Мексико США горіли великі території сухих лісів. Цю пожежу назвали найбільшою в історії країни. Крім того, у Каліфорнії лісові пожежі знищили багато дорогих котеджів. Охопило вогняне лихо й Сибір, Урал та Примор’я. Здебільшого горіли заповідники, але вогонь також знищив сотні будинків.

Улітку масштабні лісові пожежі через аномальну спеку охопили весь південь Європи. Ліси горіли в Іспанії, Франції, Хорватії та інших країнах. А в Бангладеш та Індії понад дев’ять мільйонів людей постраждали через зливи. Повені назвали найгіршими за 122 роки.

Сильний землетрус в Афганістані наприкінці червня забрав життя понад 1000 осіб. А в Доломітових Альпах на північному сході Італії зійшов льодовик й убив десятьох людей.

В Ісландії знову почав вивергатися вулкан. А в польській річці загинули тонни риби.

Ураган «Ієн» залишив мільйони кубинців без світла, а ще завдав руйнувань у Флориді, що в США. Також в Індонезії стався землетрус. Загинули сотні осіб.

А на Гавайських островах прокинувся Мауна-Лоа — уперше приблизно за 40 років. Це найбільший вулкан у світі.

Leave a Comment

Останні записи

Корінні болівійки катаються на скейтах у спідницях-польєрах

Незвичайні скейтбордисти зайняли скейт-парк у Ла-Пасі. Вони виходять покататися, одягнувши багатошарову спідницю – польєру. Це…

10 години тому

Римляни підкорюють варварів: реконструкція античних битв у Румунії

Десятки грізних воїнів кидаються в бій у тематичному парку-фортеці в Румунії. Ця історична реконструкція повертає…

11 години тому

Окуляри за $10 допомагають швейним фабрикам заробляти мільйони

Звичайні окуляри для читання дають змогу підвищити продуктивність швейних фабрик у Бангладеш. Дослідження показало, що…

12 години тому

Енді Бернем очолив уряд Великої Британії, змінивши Кіра Стармера

Енді Бернем прибув на Даунінг-стріт під гучні оплески прихильників. Новий прем'єр Великої Британії разом з…

13 години тому

На Дунаї через низький рівень води заблоковані круїзні судна

На Дунаї північніше Будапешта застрягли круїзні лайнери. Через низький рівень води, близький до критичного, вони…

14 години тому

У Норвегії згоріло понад 100 будинків

Пожежа знищила понад 100 будинків у Норвегії. Інцидент стався неподалік міста Драммен на півдні країни,…

15 години тому