[This post contains advanced video player, click to open the original website]
На своїй ділянці землі під Будапештом він планував збудувати звичайний будинок із терасою. Але різке подорожчання будівництва й енергоносіїв змусили передумати.
Тепер 37-річний чоловік житиме у великому круглому куполоподібному наметі. Він нагадує будинки кочівників у степах Центральної Азії.
[Давид Зіх, житель Угорщини]:
«Юрта обійдеться вдвічі дешевше, ніж коштував би будинок із легких конструкцій. Мені розрахували вартість навесні, а восени вона зросла ще на 30 %. Юрта значно дешевша, ніж звичайний будинок. Щодо витрат на енергію, навіть із новими цінами я платитиму набагато менше, ніж плачу зараз на орендованій квартирі».
Площа нового дому — 80 квадратних метрів. Тепло йтиме від електричних настінних обігрівачів.
Зіх — один із багатьох угорців, які через енергетичну кризу обирають юрти як постійне житло.
Петра й Міхай живуть на фермі на сході Угорщини. Переїхали до своєї юрти три місяці тому. Для обігріву користуються піччю й теплою підлогою. Пара планує жити в юрті кілька років, доки триває ремонт їхнього звичайного будинку.
[Петра Погані, жителька Угорщини]:
«Для мене величезне полегшення, що навіть без підігріву підлоги ми маємо дров’яну піч. Я не боюся, що нам буде холодно, бо знаю, що піч нас зігріє».
Будівельники юрт, такі як Габор Адоржан, кажуть, що замовлень побільшало. Він має чергу з клієнтів до наступного літа.
[Габор Адоржан, будівельник юрт]:
«Багато хто обирає їх не лише через зростання цін на енергію, а й через зростання цін на будівництво. Звести невеликий будинок для сім’ї можна за 30–40 мільйонів форинтів, а юрта на 80 квадратних метрів коштуватиме 10 мільйонів, тобто 23 тисячі доларів».
За його оцінками, зараз в Угорщині збудовано коло 1000 юрт. І дедалі більше їх використовують як дім. Раніше це були переважно готелі для туристів.
Обігрів юрт значно дешевший, бо повітря, що циркулює в єдиному круглому просторі, довше зберігає тепло. Будівництво найбільшої юрти триває коло трьох днів.
Майстер Лі Хунчжи — засновник духовної практики Фалуньгун. Вона поєднує в собі плавні медитативні вправи…
Перше занурення в басейн — це щось особливе навіть для бегемота. Берлінський зоопарк запросив журналістів,…
«Термінатор» бур'янів — саме так можна назвати машину, яку створив австралійський фермер з острова Кенгуру.…
Багато власників котів, напевно, не сумніваються, що їхні улюбленці добре розуміють людську мову. А тепер…
Північна Корея, схоже, провела випробування нової твердопаливної балістичної ракети великої дальності. Про це заявив Об'єднаний…
Щонайменше 95 осіб загинуло й десятки зникли безвісти в автономній спільноті Валенсія через повінь. Вона…
Leave a Comment