Новини політики

Ненсі Пелосі дісталася Тайваню й зустрілася з президентом

[This post contains advanced video player, click to open the original website]

На найвищій будівлі Тайваню — «Тайбеї 101» — з’явилася фраза «Спасибі, речнику США Ненсі Пелосі. Ласкаво просимо до Тайваню».

Так частково визнана держава виразила подяку спікерові палати представників за її візит на острів, попри погрози КНР і небезпеку воєнного вторгнення.

За її польотом на борту військового літака стежили онлайн сотні тисяч осіб. А захист забезпечував цілий флот винищувачів та один авіаносець.

Це перший візит на острів такого рівня посадовця США за 25 років.

Ненсі Пелосі виступила перед тайванським парламентом, а також зустрілася з президентом Цай Інвень.

[Ненсі Пелосі, спікер палати представників США]:
«Справді, народ Тайваню довів світові, що з надією, мужністю та рішучістю можна побудувати мирне й успішне майбутнє. Навіть на тлі проблем, з якими ви стикаєтесь».

[Цай Інвень, президент Тайваню]:
«Тайвань не відступить перед постійною і навмисною ескалацією воєнних загроз. Ми твердо захищатимемо наш національний суверенітет і нашу демократію».

Водночас Китай оголосив про військові навчання біля острова, стягнув до узбережжя ракетні комплекси й за ці кілька днів неодноразово порушував повітряний простір Тайваню.

На острові ж підготували бомбосховища та вперше з початку пандемії провели масштабні навчання на випадок повітряної тривоги.

Офіційна назва Тайваню — Китайська Республіка. Сюди в 50-х роках після поразки у громадянській війні з континентального Китаю втік консервативний уряд. На материку ж владу захопила компартія. Потім майже 20 років саме уряд Тайваню вважали офіційним представником усього Китаю на міжнародній арені. Він також був членом Радбезу ООН. Але в 71 році його місце в ООН передали КНР.

На кожен візит іноземних чиновників на острів Пекін відповідає нотою протесту, називаючи Тайвань своєю бунтівною провінцією. Приліт Пелосі не став винятком. Офіційний представник міністерства закордонних справ минулого тижня сказав, що візит спікера буде грубим втручанням у внутрішні справи Китаю. Він також попередив, що Народно-визвольна армія КНР ніколи не сидітиме склавши руки.

Тайвань — не перша зупинка Пелосі та ще шістьох законодавців. Вони вирушили в турне Азією, яке включає візити до Сінгапуру, Малайзії, Південної Кореї та Японії.

Leave a Comment

Останні записи

Їдять котів та листя: жителям Судану загрожує голод через війну

Коли на тлі війни в Судані почався голод, сім'я Ліни, щоб вижити, вдалася до крайніх…

1 день тому

У центрі столиці Ірландії демонтували 200 наметів нелегальних іммігрантів

Ірландська поліція демонтувала наметове містечко нелегалів, яке розросталося в центрі Дубліна протягом року. Загалом поряд…

1 день тому

Огляд світових подій (з 28 квітня по 3 травня)

1. Град з куряче яйце, снігопади й торнадо: провінції Китаю потерпають від негоди Природні катаклізми…

1 день тому

Китайські компанії здешевлюють електромобілі в боротьбі за ринок

90-дюймовий екран нижче від капота та музика для пішоходів — такими й подібними до них…

2 дні тому

У Тбілісі посилюються протести проти закону про іноагентів

Тисячі грузинів заблокували найважливішу транспортну розв'язку в Тбілісі. Тут посилюються протести проти спірного законопроєкту «Про…

2 дні тому

Поліція зачищає від демонстрантів кампуси американських університетів

Тільки недавно поліція знищила пропалестинський табір у кампусі Колумбійського університету в Нью-Йорку, а вже в…

2 дні тому