04.02.2026
Телеканал NTD

Кількість випадків підозри на лихоманку Ебола в ДР Конго перевищила 1000

video
play-sharp-fill

Голова ВООЗ відвідав новий центр лікування Еболи в місті Буніа на північному сході ДР Конго. Він закликав людей звертатися до лікарні, якщо у них з’являться симптоми небезпечної лихоманки.

[Тедрос Аданом Гебреїсус, голова ВООЗ]:
«Люди можуть одужати. Зрозуміло, ми працюємо над створенням вакцин та методів лікування, але це не означає, що без них неможливо вилікуватися від Еболи. Гадаю, це дуже важливе послання».

Голоава ВООЗ зазначив, що вірус довго поширювався непоміченим через безліч факторів, зокрема збройні конфлікти.

Водночас керівник програми боротьби з Еболою у ДРК каже, що працівники органів охорони здоров’я зберігають оптимізм. За його словами, штам Бундібугіо рідкісний, але не такий небезпечний, як ті, що поширювалися раніше.

[П’єра Акіліманлі, голова програми боротьби з Еболою]:

«Ми маємо надію. До того ж вірус поводиться не так складно, як у тих випадках, з якими нам доводилося мати справу в минулому. І ми вважаємо, що за підтримки всіх наших партнерів зможемо взяти ситуацію під контроль у найкоротший термін».

Поки що заходи реагування не встигають за поширенням вірусу. У країні виявили вже понад 1000 випадків з підозрою на лихоманку Ебола. Понад 220 людей померло.

У сусідній Уганді підтверджено дев’ять випадків зараження та один летальний кінець. Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я країни. Минулого тижня Уганда закрила кордон з ДР Конго.

Цей спалах епідемії лихоманки Ебола став третім за масштабами за всю історію спостережень.
Коротке посилання на цю сторінку:

Hide picture

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: