Суспільство

Жителі Вільнюса підписують петицію проти репресій Фалунь Дафа в Китаї

[This post contains advanced video player, click to open the original website]

Східна мелодія розливається площею біля Театру опери й балету. У Вільнюсі вперше збирають підписи на підтримку в’язнів сумління в Китаї. Згідно з висновком Міжнародного незалежного трибуналу 2019 року, жертвами репресій і насильницького видаляння органів у КНР є переважно прихильники традиційного цігуну Фалунь Дафа.

[В’ячеслав Крючков, організатор акції]:
«Коли я вперше дізнався про це років 10 тому, я не міг у це повірити <> Їх катують, а потім у ще живих видаляють органи. Це практично чорна трансплантологія на рівні держави».

Тут зібралися учасники з Литви, Латвії, Білорусі та Польщі. Серед них — 63-річна Чжан Цзе. Сьогодні вона живе у Варшаві. А 20 років тому, коли переслідування тільки почалися, жила в Шеньяні — одному з найбільших міст на північному сході Китаю.

Там був сумнозвісний виправно-трудовий табір «Масаньцзя», де утримували сотні прихильників Фалунь Дафа. Одна зі знайомих Чжан там працювала.

[Чжан Цзе, практикувальниця Фалунь Дафа з Варшави]:
«Вона на власні очі бачила, як охоронці й в’язні в “Масаньцзя” катували практикувальників Фалуньгун, могли жорстоко й безкарно їх бити».

Переслідування почалося 1999 року, коли кількість людей, що практикували Фалунь Дафа в Китаї досягла 70 мільйонів осіб, перевищивши чисельність членів компартії. Влада цього не стерпіла.

У грудні 2019 року депутати парламенту Литви відправили до Китаю лист, закликавши припинити переслідувати християн, тибетців, уйгурів і прихильників Фалунь Дафа.

Сьогодні підпис на підтримку в’язнів сумління ставлять і перехожі у Вільнюсі.

[перехожий]:
«Хотілося б, щоб Китай був на рівні Західної Європи. Бо ж це закрита країна. <> Багато є такого, чого на Заході вже немає».

Фалунь Дафа займаються й у Європі. Він містить оздоровчі вправи та сприяє підвищенню моральності.

Анатолій займається 20 років. Спочатку практика допомогла вилікуватися від спортивних травм, а потім — підтримувати гармонію на роботі та в сім’ї.

[Анатолій Поліщук, практикувальник Фалунь Дафа з Риги]:
«З Фалунь Дафа я ознайомився, коли мені було 17 років. Це був 1998 рік, я ще був школярем. Це стало фундаментом мого життя. Я вважаю, що Дафа дав мені впевненість у житті. І завдяки цій упевненості я зміг розпочати свій бізнес. Для цього потрібна сміливість. Коли робиш перші кроки, тобі потрібна віра, треба повірити в себе».

Зібрані підписи передадуть до уряду Литви, зокрема й прем’єр-міністрові.

Leave a Comment

Останні записи

Китайські електромобілі Leapmotor продаватимуть у Європі

Китайські електромобілі Leapmotor незабаром почнуть продавати в Європі. Компанія з Ханчжоу створила спільне підприємство з…

1 день тому

Огляд світових подій (з 12 по 17 травня)

1. Блінкен: «Ви не самі — за вами стоїть глобальна коаліція» Візит Блінкена Київ, Україна…

1 день тому

Як вітаються слони

Люди можуть вітати одне одного по-різному. Можна сказати «привіт», потиснути руку, обійняти, поцілувати в щоку…

1 день тому

Переможницю Вестмінстерського дог-шоу пригостили обідом у ресторані в Нью-Йорку

Святковий обід для переможниці Вестмінстерського дог-шоу влаштували в ресторані в Нью-Йорку. Мініатюрний пудель із кличкою…

1 день тому

Сильний шторм налетів на Техас: четверо загиблих

Щонайменше чотири людини втратило життя внаслідок сильного шторму, що налетів на Х'юстон. Принаймні двох загиблих…

1 день тому

Поліція очистила кампус Каліфорнійського університету від протестувальників

Поліція затримала кількох пропалестинських активістів, які протестували в Каліфорнійському університеті в Ірвайні. Офіцерів із десяти…

1 день тому