Огляд світових подій

Огляд світових подій (з 1 по 5 березня)

[This post contains advanced video player, click to open the original website]

1. Греція зупинила 35 000 спроб нелегального переходу мігрантів з Туреччини

Мігранти штурмують кордон
Греція

Тисячі мігрантів прибувають до турецько-грецького кордону й вимагають пропустити їх до Євросоюзу. Лише тільки за четвер Греція зупинила 7000 спроб нелегального переходу на свою територію. А впродовж тижня силовики затримали 35 тисяч мігрантів.

Наприкінці лютого Анкара заявила, що більше не стримуватиме біженців згідно з узятим у 2016 році зобов’язанням. За словами турецької влади, Євросоюз не дав їм достатньо грошей, щоб утримувати мігрантів. А їх у Туреччині вже 3,6 мільйона.

Таїп Ердоган так учинив після загибелі в сирійській провінції Ідліб 36 турецьких солдатів. Вони потрапили під авіаудар армії Башара Асада, яку підтримують російські військові.

Після заяви Ердогана мігранти кинулися до Греції. Афіни посилили охорону морського й сухопутного кордону. Водночас Анкара звинуватила грецьких силовиків у розстрілі чотирьох мігрантів. Влада Греції назвала це дезінформацією.

Вона також заявила, що мігранти застосовують проти грецької поліції гранати зі сльозогінним газом. До того ж такі самі, які використовують турецькі військові.

Ситуація на кордоні напружена. Мігранти ставлять намети й не збираються повертатися назад. Але до Греції їх не впускають.

Водночас у Москві російська й турецька сторони обговорили ситуацію в зоні деескалації сирійської провінції Ідліб. Вони домовилися, що з 6 березня припинять вогонь. Рішення підтримує ООН. За даними організації, бойові дії в Ідлібі спричинили гуманітарну катастрофу, можливо, найгіршу за всі дев’ять років громадянської війни в Сирії.

2. ЄС готується захищати європейську економіку від коронавірусу

Захистити економіку від COVID-19
Брюссель, Бельгія

Євросоюз готовий вжити всіх можливих заходів, щоб знизити вплив спалаху коронавірусу на європейську економіку. З такою заявою виступив єврокомісар з фінансових питань Паоло Джентілоні.

[Паоло Джентілоні, єврокомісар з фінансових питань]:
«Настав час солідарності. Настав час посилити впевненість. Настав час діяти. Дякую».

На тому ж брифінгу голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн сказала, що Європейський центр з питань профілактики та контролю хвороб підняв рівень загрози коронавірусу з помірного до високого. Нині COVID-19 проник майже до всіх країн ЄС.

Єврокомісар з питань внутрішніх справ також зазначила, що поки перевірок на кордонах усередині Шенгенської зони не планують.

Наймасштабніший спалах у межах ЄС відбувається в Італії. Щодня там виявляють нових хворих. Карантин оголошено в кількох регіонах, зокрема Ломбардії й Венето. Мілан також опинився в епіцентрі спалаху. Там закрито школи й університети. Виші перейшли на онлайн-навчання.

[Джованна Яннантуоні, ректор Міланського університету «Бікокка»]:
«Звісно, ми вирішили проводити лекції онлайн, щоб захистити студентів і нашу спільноту, до якої входить майже 40 тисяч осіб».

В Італії хворих вже понад 3000. Більш як 100 осіб померло. Загалом у ЄС COVID-19 поширився приблизно у 30 країнах.

У Японії з круїзного лайнера Diamond Princess, який перебував із 3 лютого на карантині через спалах коронавірусу, евакуювали всіх пасажирів і членів екіпажу. Усі евакуйовані проведуть два тижні під наглядом медиків.

3. МАГАТЕ закликало Іран повернутися до співпраці

Заява МАГАТЕ
Іран закликали співпрацювати

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) закликало Іран відновити співпрацю й надавати всю необхідну інформацію. Таку заяву організація зробила після того, як Тегеран не передав даних про активність на трьох своїх ядерних об’єктах і не надав доступу до двох з них.

[Рафаель Гроссі, генеральний директор МАГАТЕ]:
«Іран не співпрацював з нами належним чином: не надавав роз’яснень, доступу й необхідної інформації. Це все безпосередньо не пов’язане з ядерним договором, а належать до угоди про всебічні гарантії та додатковий протокол, який вимагає від них допомагати нам і співпрацювати з нами».

МАГАТЕ оприлюднило звіт, у якому попередило Іран про можливу нову кризу. Воно також зазначило, що поки на діяльність інспекторів коронавірус ніяк не вплинув.

[Рафаель Гроссі, генеральний директор МАГАТЕ]:
«Згідно з даними міжнародної спільноти, міжнародних органів охорони здоров’я, ВООЗ та інших, Іран додано до списку країн, де вірус швидко поширюється. Там перебувають наші інспектори, і наш пріоритет — їхнє здоров’я й безпека. Поки наша діяльність там протікає без змін».

Наступного тижня МАГАТЕ планує провести у Відні засідання ради керівників. Воно сподівається, що після цього Іран повернеться до повної співпраці.

У січні Німеччина, Франція та Велика Британія дали старт механізмові вирішення суперечностей у межах ядерної угоди, бо Іран перестав виконувати частину зобов’язань.

4. Побоювання і надія: афганські жінки — про нову угоду між США й «Талібаном»

Угода з «Талібаном»
Кабул, Афганістан

Жительки Афганістану висловлюють стурбованість і надію через нову угоду, яку підписали США з угрупованням «Талібан». Документ, який затвердили 29 лютого, має покласти край 18-річному кровопролиттю, а також повернути додому американських військових.

[Наргісс Хуракш, афганська журналістка]:
«Під час переговорів таліби постійно показували, що їхні погляди щодо жінок не змінилися. І це нас турбує. Ми закликаємо уряд Афганістану й команду, яка вестиме переговори з “Талібаном”, врахувати свободу й досягнення афганців, особливо жінок». [Сомая Валізада, жителька афганської провінції Герат]:
«Ми вітаємо домовленість, яку нещодавно підписали США і “Талібан”, і сподіваємося, що вона зможе прокласти дорогу до переговорів усередині Афганістану й до тривалого миру, що афганці зможуть жити в мирних умовах».

У межах договору за найближчі три-чотири місяці США заберуть із країни 4400 з 13 000 своїх військовиків. Решту поступово виводитимуть упродовж найближчого року й двох місяців. У відповідь «Талібан» обіцяє не давати терористам використовувати Афганістан як базу для підготовки нападів.

Дональд Трамп сказав, що невдовзі він особисто зустрінеться з лідерами талібів.

[Дональд Трамп, президент США]:
«Ми провели дуже вдалі переговори. Думаю, вони будуть успішними. Вони втомилися від війни. Усі втомилися від війни. Вона була дуже тривалою й виснажливою??».

Водночас президент Афганістану Ашраф Гані відхилив пункт договору, згідно з яким країна повинна звільнити 5000 ув’язнених членів «Талібану». Він сказав, що його країна не обіцяла це зробити.

5. ЄС оприлюднив законопроект про кліматичну нейтральність до 2050 року

Кліматичний законопроект
Брюссель, Бельгія

Єврокомісія оприлюднила законопроект, який до 2050 року зробить ЄС кліматично нейтральним. Водночас його положення будуть обов’язковими до виконання для всіх країн-членів.

[Урсула фон дер Ляєн, голова Єврокомісії]:
«Рада повідомити, що Єврокомісія щойно затвердила наші пропозиції, які стали першим європейським кліматичним законом. Він висікає на камені нашу мету стати кліматично нейтральними до 2050 року».

Документ має затвердити Європейський парламент і національні уряди. Після цього блок рухатиметься до того, щоб на 100% компенсувати викиди парникових газів промислових підприємств висадженням дерев і впровадженням екологічних технологій.

Також у документі йдеться про відмову від використання в промисловості нафти, газу й вугілля та перехід на відновлювані джерела енергії.

[Урсула фон дер Ляєн, голова Єврокомісії]:
«Текст кліматичного закону досить короткий і простий. Але він для нас дуже важливий. Він примусить Європейський Союз враховувати кліматичні цілі в усіх майбутніх правилах і законах. Це обов’язковий до виконання юридичний документ. Він забезпечить передбачуваність і прозорість, наприклад, для європейської промисловості, для інвесторів і для урядів різних країн».

Слід зазначити, що не всі уряди світу дотримуються тієї ж точки зору. Наприклад, адміністрація президента США Дональда Трампа не підтримує ідею, що до зміни клімату призводить діяльність людини. На її думку, захищати екологію треба, проте це не має повністю позбавляти країну промислового потенціалу й ставити під загрозу національну безпеку.

6. У ДР Конго вже два тижні немає нових випадків захворювання на лихоманку Ебола

Не залишилося заражених вірусом Ебола
ДР Конго

Жителька ДР Конго Масіка Семіда стала останньою пацієнткою, що хворіла на лихоманку Ебола. Вона одужала й виписується додому. Але це свято не лише для неї, а й для всіх медиків лікарні в місті Бені. Заражених вірусом у районі епідемії не реєстрували вже два тижні.

[Масіка Семіда, жінка, що вилікувалася від лихоманки Ебола]:
«Я була дуже хворою, коли прийшла сюди, і не знала, чи зможу вилікуватися. Дякую Богові й медсестрам».

Про епідемію лихоманки Ебола в ДР Конго оголосили 1 серпня 2018 року. Всесвітня організація охорони здоров’я сподівалася зупинити поширення вірусу до вересня 2019-го, але вдалося це зробити лише в березні 2020-го.

[Тедрос Аданом Гебреєсус, гендиректор ВООЗ]:
«Це дуже хороші новини. Не лише для мене, але й для всього світу. Пам’ятаю, як увесь світ непокоївся через лихоманку Ебола й особливо хвилювався за кілька тисяч медиків, які багато чим пожертвували в боротьбі з епідемією. І там, де перебувають наші лікарі, уже два тижні не було випадків зараження цим вірусом».

За останні 44 роки це десятий спалах лихоманки Ебола в ДР Конго. Нинішня епідемія охопила східні провінції Ітурі й Північне Ківу й тривала 19 місяців. За цей час від лихоманки померли 2264 особи й ще 1200 заразилися.

Зупинити епідемію заважали збройні конфлікти, напади на медцентри, а також упередженість місцевих жителів.

Якщо за 42 дні не буде нових хворих, то в ДР Конго оголосять про перемогу над лихоманкою Ебола.

7. Хетчбек Peugeot 208 став «Автомобілем року-2020» у Європі

Європейський автомобіль року
Женева, Швейцарія

Хетчбек Peugeot 208 здобув престижний титул «Європейський автомобіль 2020 року». Він набрав 281 бал й обійшов шістьох інших фіналістів. Церемонія пройшла в Женеві — у залі без журналістів. Їх не запросили через спалах китайського коронавірусу.

Гендиректор компанії Peugeot також спостерігав за нагородженням віддалено.

[Жан-Філіпп Імпарато, гендиректор компанії Peugeot]:
«Фантастика. Ми любимо машини й знаємо, що журі конкурсу “Автомобіль року” — це експерти, і нам це важливо. Ми впевнені, що автомобіль заслуговує вашої уваги, і пишаємося ним».

У конкурсі брали участь 30 автомобілів. Усіх кандидатів протестували торік у Данії.

[Франк Янссен, голова журі]:
«Ми випробовували кожне авто. Потім у листопаді був перший тур голосування, і журі обрало сім машин. Потрапити до короткого списку — це вже велике досягнення. Фіналісти — це сім найкращих автомобілів року».

Друге місце посіло авто Tesla Model 3, набравши 242 бали. На третьому — Porsche Taycan, у нього 222 бали. Потім ідуть Renault Clio, Ford Puma, Toyota Corolla і BMW першої серії.

Зазвичай після конкурсу починається Женевський автосалон. Але цього року його скасували.

[Олівер Рігс, директор Женевського автосалону]:
«Так учинити вирішили через епідемію COVID-19, яка лютує в багатьох країнах світу, а тепер з’явилася й у Швейцарії. Деякі обставини зовсім не залежать від нас. Однак ми дуже раді, що нагородження “Автомобіля року” відбулося».

Європейський конкурс проводять з 1964 року. Журі складається з журналістів автомобільних видань різних країн Європи.

Автомобіль компанії Peugeot перемагає вшосте. Перше досягнення зареєстровано в 69-му.

8. Колишньому британському десантникові зробили біонічну руку державним коштом

Біонічна рука для ветерана
Колчестер, Велика Британія

Колишній британський десантник Даррен малює в книжці-розмальовці разом з чотирирічною донькою Скай. Раніше це було б складно, та зараз йому допомагає надрукований на 3D-принтері біонічний протез.

Чоловік прослужив у війську 20 років. 2008-го в Афганістані він потрапив під мінометний обстріл і втратив частину правої руки.

[Даррен Фуллер, ветеран]:
«Мені довелося вчитися бути шульгою. Це одна з головних проблем, яка травмує психологічно й змушує непокоїтися про майбутнє».

Торік ветеран подав заявку на протез до британського фонду, який підтримує колишніх військових. Гроші йому виділили, і він став першим у країні ветераном, чий біонічний протез оплатила держава.

Штучну руку, яка коштує майже 6000 євро, Даррену зробили за один день. Тепер гратися з донькою стало набагато веселіше.

[Даррен Фуллер, ветеран]:
«Це дало змогу більше з нею взаємодіяти, а не просто спостерігати за нею. Тепер ми все робимо разом. Це неймовірно й зворушливо, бо я дуже цього хотів».

Біонічний протез оснащено міодатчиками. Вони вловлюють електричні сигнали, що виникають, коли скорочуються м’язи. Ці дані надходять у мікропроцесор, і штучна кисть виконує потрібні рухи.

9. Нікуди ходити: у містечках ЄС знову відкривають занедбані кав’ярні

Занедбані кав’ярні знову оживуть
Конгріє, Франція

На вулицях французького провінційного містечка Конгріє нині безлюдно, воно ніби спить. Тут закриті магазини. Не працюють і кав’ярні. Остання припинила роботу в грудні 2018-го.

Та скоро тут знову з’явиться місце, де можна провести дозвілля. Новий заклад у межах соціального проекту «1000 кав’ярень» відкривають партнери Тома й Ліза.

[Тома Сюро, керівник кав’ярні]:
«Жителі цього містечка попросили нас про це, бо кав’ярня — це місце, де можна поспілкуватися». [Ліза Бюїзін, керівниця кав’ярні]:
«Ми відкриємо не просто кав’ярню. Там буде перекусна, пошта, продуктовий магазинчик, ігрова кімната з більярдом і дартсом. Раз на місяць влаштовуватимемо тематичні вечірки».

Кав’ярні й магазини в провінціях закриваються, бо стала популярною купівля через інтернет. Крім того, багато хто їздить у торгові центри великих міст. Там само ходять і по ресторанах.

Та жителі Конгріє вважають, що своя кав’ярня їм теж потрібна.

[Марі-Поль, жителька Конгріє]:
«Я справді щаслива. Життя змінюється. Це прекрасно, бо в маленьких містах, таких як наше, треба якісь розваги».

Тома й Ліза користуватимуться приміщенням безкоштовно. Також мерія їм виділить десять тисяч євро на ремонт. Кав’ярня запрацює в березні.

[Ерве Тісон, мер Конгріє]:
«Нам треба місце для спілкування, де люди зможуть зустрітися, випити кави чи поїсти, а комусь потрібні поштові послуги».

Проект «1000 кав’ярень» отримав заявки вже від 550 французьких містечок і від півтори тисячі осіб, які готові керувати новими закладами. Цього року відкриється 100 кав’ярень.

10. У Великій Британії протидіятимуть продажу недостатньо зрілих домашніх тварин

Недобросовісний продаж домашніх тварин
Лондон, Велика Британія

На цих рекламних фото зображене чотиритижневе кошеня з кличкою Марлі. Однак британка Емі Гіткот купила його як восьмитижневого. Попередні господарі завищили його вік, щоб не чекати, коли воно почне відповідати встановленим законом віковим нормам для продажу кошенят і цуценят.

Жінка була впевнена, що тварина готова переїхати до нового дому. Однак це було не так. У віці до восьми тижнів шанси кошенят і цуценят вижити без мами значно менші.

[Емі Гіткот, жителька Великої Британії]:
«Спочатку все було добре, та за чотири дні в нього почався пронос із кров’ю. Я відвезла його до ветеринара. Виявилося, що він набагато молодший, ніж було сказано під час продажу».

Марлі ставало дедалі гірше. Через два тижні його довелося приспати.

Історія цього кошеняти не унікальна.

Нещодавно уряд Великої Британії почав кампанію, яка має допомогти людям знаходити сумлінних продавців домашніх тварин і вчасно виявляти шахраїв.

Влада радить спочатку добре вивчити історію компанії. Потім зайти на сайт і подивитися, чи великий там вибір порід. Якщо так, то це підозріло. Також слід перевірити, чи не використовується один і той самий номер телефону в рекламі різних продавців.

Нарешті, варто звернутися до ветеринара, щоб перевірити вік тварини й наявність щеплень.

Ветеринари зазначають, що часто цуценят та кошенят перед продажем тримають у дуже поганих умовах.

[Майкл Лазаріс, ветеринар]:
«Ви купите цуценя (французького бульдога) за 10 тисяч фунтів, а потім ще стільки ж заплатите ветеринару».

Тим часом у Великій Британії у квітні набуває чинності закон, який забороняє комерційний продаж кошенят і цуценят через посередників.

11. В Іспанії створили набір парфумів за 1,6 млн євро

Набір парфумів за 1,6 млн євро
Барселона, Іспанія

Такі набори з чотирьох парфумів продаватимуть за 1,6 мільйона євро. Виріб створила іспанська компанія, яка розташована в Барселоні. Її заснував підприємець з Об’єднаних Арабських Еміратів.

Створити таку підставку натхнув Храм Святого Сімейства архітектора Антоніо Гауді. Її зроблено із золота й срібла та інкрустовано дорогоцінними каменями, серед яких 345 діамантів, 56 сапфірів і 26 смарагдів.

Кожна пляшка парфумів символізує одну з пір року.

Цей набір створили не просто як товар класу люкс. Половину вторгованих коштів відправлять на благодійність. Решту використають на майбутні проекти.

[Сара Діас, голова бренду Sagrada]:
«Мета бренду Sagrada — охопити якнайбільшу аудиторію. Не лише цільову. Ми прагнемо, щоби всі дізналися про наш проект і наші цілі. Хочемо об’єднати розкіш і філантропію».

Кожен з чотирьох ароматів містить 18 компонентів, що уособлює кількість веж на Храмі.

[Джиммі Бойд, парфумер]:
«Вони є душею аромату, і їх добуто з найчистіших джерел, які доступні в природі. Вони на 100% натуральні. Складно знайти таку чистоту в якихось інших парфумах».

Бренд планує співпрацювати з педіатричним фондом, який допомагає хворим дітям. Кошти використають, щоби створювати в лікарнях приміщення для реабілітації після серйозних хвороб. Зазвичай маленькі пацієнти відновлюються вже вдома.

У магазинах набори не продаватимуть. Потенційних покупців запрошують зв’язуватися з компанією через офіційний сайт.

12. Будинки класу люкс тепер можна орендувати, вступивши до клубу мандрівників

Оренда будинків класу люкс
Тівертон, Велика Британія

Цей величезний дерев’яний будинок стоїть поблизу міста Тівертон у графстві Девон. Він добре вписується в навколишній пейзаж і комусь може здатися знайомим. Річ у тім, що про нього розповідали в британській версії телевізійної програми Grand Designs.

Але тепер, окрім того, що про нього дізналися телеглядачі, у будинку можна провести відпустку. Його власники зареєстрували дім у першому у світі клубі мандрівників, які зупиняються лише в помешканнях класу люкс.

Stay One Degree з’єднує власників із членами товариства. Водночас кожного ретельно перевіряють. Якщо вам вдалося потрапити до клубу, то вам запропонують чималий список із 250 місць у понад 50 країнах світу.

Усе почалося з того, що двоє друзів Томас Беннет і Хорхе Муньйос спробували здати в оренду свої розкішні будинки. Зрештою вони зрозуміли, що довірити їх можуть лише друзям і друзям друзів.

[Хорхе Муньйос, засновник клубу]:
«Ми сказали: “Чому б не створити платформу, членам якої нам було би комфортно здавати в оренду будинки? Це буде наш клуб, наша мережа, люди, яких ми знаємо і яким довіряємо”. Ось як зародилася ця ідея».

Будинки, які пропонують на сайті, дуже складно знайти на інших платформах оренди житла.

[Хорхе Муньйос, засновник клубу]:
«Деякі будівлі просто неймовірні. Є будинки прекрасні з архітектурного погляду, будинки, які показували на шоу Grand Designs, будинки, які завоювали міжнародні нагороди за дизайн інтер’єру, будинки, які ви більше ніде не побачите, бо вони унікальні».

Крім того, що члени клубу дістають доступ до самих будинків, власники також готові підказати, чим можна зайнятися в цій місцевості.

[Сьюзан Шварц, член клубу]:
«Хай там як, а я мала туди потрапити. Деякі будинки — неймовірні, дуже красиві. Подорожую світом і зазвичай зупиняюся в домах класу люкс. І вони справді знаходять у моєму серці відгомін».

Поки монополію в секторі короткострокової оренди житла утримує вебсайт Airbnb. Він пропонує понад сім мільйонів місць у всьому світі: і бюджетних, і класу люкс.

Stay One Degree має іншу філософію. Він націлений лише на заможних мандрівників.

Ціни в таких будинках можуть варіюватися від 150 до кількох тисяч доларів за ніч.

13. В Індії знайшли залишки міста віком понад 4000 років

Знайдено місто віком 4000 років
Варанасі, Індія

В індійському селі Бабганіяв, що біля Варанасі, археологи ведуть розкопки на місці давнього поселення. Вони вважають, що місту понад 4000 років. Його знайшли місцеві жителі.

[Ананд Кумар, житель села Бабганіяв]:
«Я набирав тут землю для свого будівництва. Коли ми копали, побачили статуетки Шиви й Нанді. Ми повідомили про це вченим Бенареського індуїстського університету, і почалися розкопки».

Археологи знаходять статуї та плити із зображенням індуїстських божеств. Також виявлено фундаменти кількох храмів. Трапляються артефакти, створені 3500?4000 років тому, а є й пізнішого періоду.

[Ашок Кумар Сінгх, археолог]:
«Зараз ми знаходимо предмети часів Імперії Гуптів. Виявили піч, кілька конструкцій, кам’яні стіни й підлоги».

Імперія Гуптів існувала з IV по VI століття нашої ери. Час правління цієї династії вважається золотою добою Індії. Тоді сформувалися підвалини індійської літератури, філософії, образотворчого мистецтва й архітектури.

Нині село Бабганіяв малонаселене. Але вчені вважають, що в давнину тут міг бути центр Варанасі — духовної столиці Індії.

Схожі руїни також знайдено в Сарнатгу, Тілампурі та інших передмістях Варанасі. Розкопки допоможуть розкрити більше таємниць давніх цивілізацій Індії.

14. 500 років від дня смерті Рафаеля: у Берліні відкрилася виставка малюнків майстра

Виставка малюнків Рафаеля
Берлін, Німеччина

У Берлінському граверному кабінеті відчинила двері виставка малюнків та ескізів Рафаеля. Її присвячено 500-річчю від дня смерті великого італійського живописця, який був ще й талановитим графіком.

[Дагмар Корбахе, директор Берлінського граверного кабінету]:
«Він використовував різні методи: писав пір’ям і крейдою. Він завжди прагнув ідеальної форми, краси й гармонії».

На експозиції ще виставлено 100 гравюр учнів Рафаеля. Вони створювали свої варіації чи копії малюнків або незавершених робіт майстра. Потім їх продавали у вуличних магазинчиках. Їх купували ремісники, і праця художника допомагала їм удосконалювати свою майстерність.

[Луїза Мойль, співробітниця Берлінського граверного кабінету]:
«Ці малюнки свідчать про прямий творчий обмін між Рафаелем і граверами того часу. Вони працювали разом, щоб принести його мистецтво в народ, зробити його доступнішим».

Рафаель народився в італійському місті Урбіно в 1483 році. Учився в П’єтро Перуджино. Потім переїхав до Флоренції, де познайомився з Леонардо да Вінчі й Мікеланджело.

1508 року художник приїхав до Рима й провів там решту життя. Помер після кількох тижнів хвороби у Велику п’ятницю Страсного тижня. Йому було всього 37 років.

[Дагмар Корбахе, директор Берлінського граверного кабінету]:
«Його справжнє ім’я — Раффаелло Санті, а італійська назва Великої п’ятниці — Венерді санто. Усе це огортає Рафаеля ореолом містики. І він через 500 років, як і раніше, великий».

Виставка «Рафаель у Берліні: шедеври з Граверного кабінету» триватиме до 1 червня.

15. Біле ведмежа вперше вийшло до відвідувачів у зоопарку Данії

Ведмедик вийшов на люди
Копенгаген, Данія

Невпевнено й злегка похитуючись, цей малюк робить перші кроки на публіці. У зоопарку Копенгагена з вольєра, нарешті, вийшло тримісячне біле ведмежа.

[Міккель Стельвіг, зоолог]:
«Маля й мати були в приміщенні для новонароджених майже три з половиною місяці. До відкритого вольєра вийшли вперше».

17-річна ведмедиця Ноель теж уперше вийшла на люди відтоді, як торік 6 грудня вона народила маля. Молода мама скористалася нагодою й покаталася по снігу, досхочу находилася й накупалася.

Головна інтрига — стать дитини. Поки вона невідома. Визначити її можна буде під час ветеринарного обстеження, яке проведуть найближчими тижнями.

Приблизно до двох років ведмежа житиме поруч з мамою. Потім його, можливо, відправлять в інший зоопарк.

[Міккель Стельвіг, зоолог]:
«Найімовірніше, дитинча відправиться кудись ще, бо Європейській програмі розведення треба білі ведмеді. Але це буде не раніше, ніж через півтора року. Можливо, через два».

Переважно білі ведмеді добре почуваються в неволі й невибагливі до умов утримання.

Сьогодні в 150 зоопарках світу живе кілька сотень цих тварин.

Leave a Comment

Останні записи

Ядерні відходи загрожують родючій долині в Центральній Азії

На цих мальовничих киргизьких пагорбах зберігається великий обсяг ядерних відходів. І дослідження показують, що дамби,…

16 години тому

В Іспанії «накрили» найбільший у Європі цех із виготовлення фальшивих монет

В Іспанії припинили діяльність найбільшого в Європі цеху з виробництва фальшивих монет номіналом 2 євро.…

17 години тому

Відомий французький музикант став першим пасажиром словацького аерокара

Відомий французький музикант Жан-Мішель Жарр став першим пасажиром аероавтомобіля словацької компанії-розробника. Апарат здійснив політ біля…

18 години тому

Ізраїль обіцяє радитися зі США перед наступом на Рафах, що в Секторі Гази

Ізраїль погодився вислухати побоювання та пропозиції США, перш ніж розпочати вторгнення до міста Рафах, що…

19 години тому

Пекінський автосалон — 2024: новинки від Porsche, Mini та Ford

Понад 110 нових автомобілів дебютують на Пекінському міжнародному мотор-шоу. 30 із них привезли великі виробники.…

20 години тому

Дубайський стартап робить столове приладдя з пшеничної соломи

Доля цієї одноразової ложки зовсім не така, як у пластикових аналогів. Її садять у пісок…

21 годину тому