[This post contains advanced video player, click to open the original website]
Гід спускається вниз крутими сходами і проходить залами, показуючи недавно відреставровані фрески. А зображення зі смартфона, закріпленого на голові, передається на екран у режимі реального часу.
[Федеріка Рінальді, археолог]:
«Ці екскурсії завжди різні, оскільки гіди-оператори змінюються залежно від розкладу та того, якою мовою проводиться екскурсія. Трансляція переривається чотири рази для показу відеороликів, які допомагають глядачам краще зорієнтуватися та побачити, яким був Дім Грифонів у давнину».
Будинок Грифонів був аристократичною резиденцією на пагорбі Палатин, розташованому між Колізеєм та іподромом Великий цирк. Після руйнівної пожежі у I столітті нашої ери над руїнами будівель виріс палацовий комплекс. Його збудував імператор Доміціан.
Від першого поверху Будинку Грифонів майже нічого не лишилося. Археологи знайшли лише мозаїки та сліди атріуму з басейном. Поки що цей поверх не доступний для публіки.
Два підземні поверхи збереглися в кращому стані. Там можна побачити фрески та мозаїки.
[Паола Куаранта, археолог]:
«Дуже добре збереглися підземні приміщення, які зараз складаються із шести чи семи кімнат, розташованих навколо центрального коридору. Це були літні кімнати, тому ними користувалися переважно влітку, оскільки там було прохолодніше, ніж на першому поверсі».
Археологи не знають, кому належав Дім Грифонів у давньоримські часи.
[Федеріка Рінальді, археолог]:
«Цю будівлю, безумовно, збудували майстри найвищого рівня. Але ми не знаємо імені власника. Високий рівень оздоблення дає змогу припустити, що це була дуже заможна людина».
З березня екскурсії проводитимуть щовівторка – італійською та англійською мовами. Надалі планують збільшити кількість турів. В одну групу набиратимуть не більше ніж 12 осіб. Місця треба бронювати заздалегідь.
Раніше доступ до стародавньої будівлі відкривали на запит лише для вчених та дослідників. Дистанційні екскурсії допоможуть захистити фрески від зайвої вологості та вуглекислого газу.
Незвичайні скейтбордисти зайняли скейт-парк у Ла-Пасі. Вони виходять покататися, одягнувши багатошарову спідницю – польєру. Це…
Десятки грізних воїнів кидаються в бій у тематичному парку-фортеці в Румунії. Ця історична реконструкція повертає…
Звичайні окуляри для читання дають змогу підвищити продуктивність швейних фабрик у Бангладеш. Дослідження показало, що…
Енді Бернем прибув на Даунінг-стріт під гучні оплески прихильників. Новий прем'єр Великої Британії разом з…
На Дунаї північніше Будапешта застрягли круїзні лайнери. Через низький рівень води, близький до критичного, вони…
Пожежа знищила понад 100 будинків у Норвегії. Інцидент стався неподалік міста Драммен на півдні країни,…
Leave a Comment