Суспільство

Дим і хвороби: у Сирії потерпають через саморобне нафтопереробне устаткування

[This post contains advanced video player, click to open the original website]

У селах навколо міста Хасеке, що на північному сході Сирії, місцеві жителі та чиновники б’ють на сполох через забруднення повітря. Головним джерелом називають саморобні пальники та кустарні нафтопереробні установки, що працюють коло житлових будинків. Зі слів місцевих жителів, чорний дим у повітрі й масні плями на землі серйозно вплинули на сільське господарство та здоров’я людей.

[Мохаммед аль-Рабіх, місцевий житель]:

«Ситуація в селі стала дуже поганою. Ми більше не виживаємо за допомогою сільського господарства через стан довкілля, здебільшого через пальники. Чотири-п’ять днів тому одна людина сказала, що хоче виїхати заради своїх дітей. У неї в сім’ї — два випадки астми. Уявіть, дві дитини з астмою в одному домі».

Місцеві кажуть, що в тутешніх жінок дедалі частіше стаються викидні, або діти народжуються з деформаціями чи патологіями.

[Фатен Халаф, місцева жителька]:

«Більшість жінок у селі скаржаться на це: у них були викидні. У багатьох дітей були деформації, а в моєї дочки розвинулася астма. Люди поїхали через стан довкілля та викиди пальників».

Експерти кажуть, що забруднення атмосфери в регіоні дуже серйозне.

До цього додаються перебої з електропостачанням та зниження рівня ґрунтових вод, через що люди мусять використовувати примітивні генератори.

Кустарний видобуток нафти в регіоні — давня проблема. З 2012 року таке устаткування масово поширилося, завдаючи шкоди екології та здоров’ю.

Водночас міжнародні компанії вже оголосили про плани інвестувати в енергетичну інфраструктуру Сирії. Так, у липні повідомляли про готування ініціативи в галузі нафти, газу та електропостачання.

Leave a Comment

Останні записи

Корінні болівійки катаються на скейтах у спідницях-польєрах

Незвичайні скейтбордисти зайняли скейт-парк у Ла-Пасі. Вони виходять покататися, одягнувши багатошарову спідницю – польєру. Це…

5 години тому

Римляни підкорюють варварів: реконструкція античних битв у Румунії

Десятки грізних воїнів кидаються в бій у тематичному парку-фортеці в Румунії. Ця історична реконструкція повертає…

6 години тому

Окуляри за $10 допомагають швейним фабрикам заробляти мільйони

Звичайні окуляри для читання дають змогу підвищити продуктивність швейних фабрик у Бангладеш. Дослідження показало, що…

7 години тому

Енді Бернем очолив уряд Великої Британії, змінивши Кіра Стармера

Енді Бернем прибув на Даунінг-стріт під гучні оплески прихильників. Новий прем'єр Великої Британії разом з…

8 години тому

На Дунаї через низький рівень води заблоковані круїзні судна

На Дунаї північніше Будапешта застрягли круїзні лайнери. Через низький рівень води, близький до критичного, вони…

9 години тому

У Норвегії згоріло понад 100 будинків

Пожежа знищила понад 100 будинків у Норвегії. Інцидент стався неподалік міста Драммен на півдні країни,…

10 години тому