[This post contains advanced video player, click to open the original website]
В одному з парків Пекіна щотижня збирається група людей похилого віку, щоб грати на музичних інструментах. Колектив під назвою «Голос Осені» об’єднує десять музикантів, які грають собі на втіху. Вони збирають довкола себе охочих послухати музику різних поколінь.
Недавнє дослідження Китайської академії наук підтвердило користь таких занять для здоров’я людей похилого віку. Науковці за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії вивчили активність мозку 25-ти музикантів поважного віку і 25-ти їхніх однолітків — не музикантів, а також 24-х молодих людей, теж не музикантів.
Результати показали, що мозок старших музикантів працює подібно до мозку молоді, особливо під час сприйняття мови на тлі шуму. Це свідчить про те, що музика допомагає уповільнити вікове зниження когнітивних функцій.
[Чжан Лей, дослідник Інституту психології Китайської академії наук]:
«Ми виявили, що музиканти похилого віку краще розпізнають мову й голос. На нейронному рівні їхня активність схожа на активність молодих дорослих, що пояснює їхні переваги перед однолітками — не музикантами».
Гітарист Чжен Чжен грає понад 40 років. Він відновив заняття після виходу на пенсію. Зазначає, що музика допомагає забути про проблеми.
[Чжен Чжен, 65 років, гітарист]:
«Мені подобається грати. Це моє хобі. Воно допомагає мені зосередитися й забути про турботи. Ось чому я граю багато років».
Колишня лікарка Цзян Ін помітила поліпшення реакції і когнітивних здібностей після початку занять.
[Цзян Ін, 72 роки, музикантка, що грає на електродухових інструментах]:
«Коли я граю, мені треба одночасно читати ноти, стежити за руками та диханням, відчувати музику. Це нелегко, але допомагає швидше реагувати та розвивати мозок, що особливо важливо в нашому віці».
Автори дослідження також рекомендують старшому поколінню займатися музикою, співом та соціальними активностями для збереження розумових здібностей.
Незвичайні скейтбордисти зайняли скейт-парк у Ла-Пасі. Вони виходять покататися, одягнувши багатошарову спідницю – польєру. Це…
Десятки грізних воїнів кидаються в бій у тематичному парку-фортеці в Румунії. Ця історична реконструкція повертає…
Звичайні окуляри для читання дають змогу підвищити продуктивність швейних фабрик у Бангладеш. Дослідження показало, що…
Енді Бернем прибув на Даунінг-стріт під гучні оплески прихильників. Новий прем'єр Великої Британії разом з…
На Дунаї північніше Будапешта застрягли круїзні лайнери. Через низький рівень води, близький до критичного, вони…
Пожежа знищила понад 100 будинків у Норвегії. Інцидент стався неподалік міста Драммен на півдні країни,…
Leave a Comment