[This post contains advanced video player, click to open the original website]
У Ньямірі, банановому регіоні Кенії, фермери місцевого кооперативу роблять із бананових стебел коси для зачісок. Раніше стебла спалювали або згодовували худобі, але тепер з них роблять екологічну альтернативу синтетичним матеріалам.
[Джеруша Керубо, фермерка]:
«Раніше ми викидали бананові стебла. Зрізали плід, а стебла рубали на шматки й залишали на фермі або годували ними корів. Але тепер ми знаємо, що 90 % бананової рослини можна використовувати».
Фермери дістають зі стебел волокно, сушать, скручують і фарбують натуральними барвниками. Процес триває до п’яти днів. Отримані коси міцні, багаторазові та біорозкладні. На відміну від синтетичних аналогів з акрилу та поліестеру вони не шкодять шкірі й не забруднюють природу.
[Аска Ньяквара, співзасновниця кооперативу]:
«Раніше після збирання бананів стебла залишалися у фермерів. Ми дізналися, що 90 % рослини — це відходи, а їмо ми тільки 10 %. Тепер ці 90 % стали ресурсом».
Перукарі кажуть, що з банановими косами зручно працювати. Вони не плутаються й не подразнюють шкіру.
[Емілі Керубо, перукарка]:
«Клієнти кажуть, що від цих кіс немає свербежу. Вони не плутаються під час плетіння й прості у використанні».
Клієнти цінують довговічність новинки.
[Една Мусаро, клієнтка]:
«Я втретє використовую бананові коси. Синтетичне волосся швидко зношується, а це тримається довго. Тому я їх полюбила й тепер використовую».
Синтетичне волосся під час утилізації виділяє токсичні речовини, такі як діоксини, і забруднює воду мікропластиком. З банановими волокнами все інакше.
Кооператив об’єднує 400 фермерів і забезпечує роботою та доходом молодь і жінок. Торік він продав продукцію на 15 тисяч доларів США. Зараз попит на бананові коси зростає в Кенії та за її межами.
Незвичайні скейтбордисти зайняли скейт-парк у Ла-Пасі. Вони виходять покататися, одягнувши багатошарову спідницю – польєру. Це…
Десятки грізних воїнів кидаються в бій у тематичному парку-фортеці в Румунії. Ця історична реконструкція повертає…
Звичайні окуляри для читання дають змогу підвищити продуктивність швейних фабрик у Бангладеш. Дослідження показало, що…
Енді Бернем прибув на Даунінг-стріт під гучні оплески прихильників. Новий прем'єр Великої Британії разом з…
На Дунаї північніше Будапешта застрягли круїзні лайнери. Через низький рівень води, близький до критичного, вони…
Пожежа знищила понад 100 будинків у Норвегії. Інцидент стався неподалік міста Драммен на півдні країни,…
Leave a Comment