Суспільство

«Жіночий сарай»: у Канберрі жінок навчають користуватися електроінструментами

[This post contains advanced video player, click to open the original website]

Вісім років тому австралійка Полін утратила чоловіка. Після нього залишився сарай, повний електроінструментів. Вона могла б їх продати чи подарувати.

[Полін Керндафф, мешканка Канберри]:

«Я просто не знала, що це за штуки, з якими він працював. І гадки не мала, як цим користуватися. Без господаря раптово все стало непотрібним».

Але Полін не розгубилася й пішла на курси в «Жіночий сарай» у Канберрі. Тут вчать працювати з дрилем, пилкою і точильним верстатом. Жінки опановують й інші інструменти, такі як викрутки й стамески.

У «Жіночому сараї» можна побачити і бабусь, і дівчат.

[Рейчел Ніл, мешканка Канберри]:

«Я виросла в сім’ї, у якій жінки виконували хатню роботу, хоч мій батько й будівельник. Отже, мені завжди це було цікаво, але мені не давали можливості. Чудово бути поруч з однодумцями, яким цікаво вчитися і яких не засуджують за те, що доводиться починати з азів».

«Чоловічі сараї» досить поширені в Австралії. Там чоловіки навчаються ремесел і спілкуються. А «Жіночий сарай» — це ідея громадянки року Канберри Суніти Котнали.

[Суніта Котнала, засновниця «Жіночого сараю»]:

«Мені телефонували з Нуси, з Тасманії, із Західної Австралії, з Аліс-Спрінгса, з Брейдвуда та Куми — і всі хотіли відкрити “Жіночий сарай”».

Засновниця організації каже, що успіх курсів у тому, що навчання проводять кваліфіковані інструктори.

Leave a Comment

Останні записи

Корінні болівійки катаються на скейтах у спідницях-польєрах

Незвичайні скейтбордисти зайняли скейт-парк у Ла-Пасі. Вони виходять покататися, одягнувши багатошарову спідницю – польєру. Це…

8 години тому

Римляни підкорюють варварів: реконструкція античних битв у Румунії

Десятки грізних воїнів кидаються в бій у тематичному парку-фортеці в Румунії. Ця історична реконструкція повертає…

9 години тому

Окуляри за $10 допомагають швейним фабрикам заробляти мільйони

Звичайні окуляри для читання дають змогу підвищити продуктивність швейних фабрик у Бангладеш. Дослідження показало, що…

10 години тому

Енді Бернем очолив уряд Великої Британії, змінивши Кіра Стармера

Енді Бернем прибув на Даунінг-стріт під гучні оплески прихильників. Новий прем'єр Великої Британії разом з…

11 години тому

На Дунаї через низький рівень води заблоковані круїзні судна

На Дунаї північніше Будапешта застрягли круїзні лайнери. Через низький рівень води, близький до критичного, вони…

12 години тому

У Норвегії згоріло понад 100 будинків

Пожежа знищила понад 100 будинків у Норвегії. Інцидент стався неподалік міста Драммен на півдні країни,…

13 години тому