Події

Ізраїль відновив наземну операцію в Секторі Гази

[This post contains advanced video player, click to open the original website]

Ізраїль відновив наземну операцію в Секторі Гази. Про це заявили сили оборони країни.

Вони зазначили, що зміцнили контроль над коридором Нецарим, що ділить анклав на дві частини. Це створює буферну зону між північчю та півднем Сектора Гази.

Наземна операція почалася на другий день після відновлення авіаударів по ХАМАСу. Зі слів міністерства охорони здоров’я анклаву, через них загинули десятки людей.

ООН заявила, що внаслідок авіаударів у Газі в районі штаб-квартири цієї організації загинув її іноземний співробітник. Кілька працівників зазнали поранень.

Ізраїль відповів, що це був цілеспрямований удар по об’єкту ХАМАСу, на якому було виявлено установки для ракетних ударів по ізраїльській території.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу сказав, що повітряна та наземна операції відновилися, бо рух ХАМАС не погоджувався на жодні поступки під час переговорів про припинення вогню.

[Біньямін Нетаньягу, прем’єр-міністр Ізраїлю]:

«ХАМАС відхиляв одну пропозицію за іншою».

Водночас обидві сторони звинувачують одна одну в порушенні тимчасового перемир’я, яке дало деякий перепочинок після 17 місяців війни.

Водночас у середу тисячі ізраїльтян вийшли на протест. Вони кажуть, що відновлення бойових дій ставить під загрозу життя заручників, які досі в неволі.

Про тимчасове припинення вогню Ізраїль і ХАМАС домовилися в середині січня. У межах договору угруповання передало 33 заручники, серед яких і тіла загиблих, в обмін на приблизно 2000 палестинських в’язнів.

Перший етап тривав 42 дні й завершився 1 березня. Про другий домовитися не вдалося.

Припускають, що в полоні ХАМАСу лишається ще 59 ізраїльтян.

Водночас, за даними ізраїльської розвідки, щонайменше 35 із них уже мертві.

Leave a Comment

Останні записи

Корінні болівійки катаються на скейтах у спідницях-польєрах

Незвичайні скейтбордисти зайняли скейт-парк у Ла-Пасі. Вони виходять покататися, одягнувши багатошарову спідницю – польєру. Це…

9 години тому

Римляни підкорюють варварів: реконструкція античних битв у Румунії

Десятки грізних воїнів кидаються в бій у тематичному парку-фортеці в Румунії. Ця історична реконструкція повертає…

10 години тому

Окуляри за $10 допомагають швейним фабрикам заробляти мільйони

Звичайні окуляри для читання дають змогу підвищити продуктивність швейних фабрик у Бангладеш. Дослідження показало, що…

11 години тому

Енді Бернем очолив уряд Великої Британії, змінивши Кіра Стармера

Енді Бернем прибув на Даунінг-стріт під гучні оплески прихильників. Новий прем'єр Великої Британії разом з…

12 години тому

На Дунаї через низький рівень води заблоковані круїзні судна

На Дунаї північніше Будапешта застрягли круїзні лайнери. Через низький рівень води, близький до критичного, вони…

13 години тому

У Норвегії згоріло понад 100 будинків

Пожежа знищила понад 100 будинків у Норвегії. Інцидент стався неподалік міста Драммен на півдні країни,…

14 години тому