[This post contains advanced video player, click to open the original website]
Безкрає поле сонячних панелей — таку картину тепер можна побачити в аеропорту Ф’юмічіно, що біля Рима. Тут збудували найбільшу в Європі сонячну електростанцію для внутрішнього споживання. Вона також одна з найбільших у світі.
Електростанція охоплює 340 тисяч квадратних метрів. Вона простяглася вздовж злітної смуги на два з половиною кілометри. Загалом тут установлено майже 55 тисяч сонячних панелей.
[Марко Тронконе, директор компанії Aeroporti di Roma]:
«Ми хочемо побудувати більший аеропорт <…> Але важливо робити це з урахуванням екологічності. Екологічний розвиток — наш рецепт. Це означає більший ріст і водночас найкраще співіснування з природою».
Потужність сонячної електростанції — 22 мегавати. Вона вироблятиме приблизно 30 гігават-годин енергії за рік і дасть змогу зменшити щорічні викиди CO₂ на 11 000 тонн.
У наступні п’ять років кількість сонячних панелей збільшать, і електростанція вироблятиме вдвічі більше енергії. Цього обсягу вистачило б, щоб зарядити мільйон електромобілів або щоб цілий рік забезпечувати електроенергією 30 000 сімей.
[Лоренцо Валлеккі, незалежний експерт із зеленої енергетики]:
«Друга частина проєкту особливо цікава. Вона передбачає встановлення системи зберігання енергії зі списаних акумуляторів електромобілів. Зараз у світі немає інших аеропортів, які поєднували б сонячну електростанцію із системою зберігання з акумуляторів, яким дають друге життя».
Нова енергетична інфраструктура коштувала аеропорту 50 мільйонів євро.
Незвичайні скейтбордисти зайняли скейт-парк у Ла-Пасі. Вони виходять покататися, одягнувши багатошарову спідницю – польєру. Це…
Десятки грізних воїнів кидаються в бій у тематичному парку-фортеці в Румунії. Ця історична реконструкція повертає…
Звичайні окуляри для читання дають змогу підвищити продуктивність швейних фабрик у Бангладеш. Дослідження показало, що…
Енді Бернем прибув на Даунінг-стріт під гучні оплески прихильників. Новий прем'єр Великої Британії разом з…
На Дунаї північніше Будапешта застрягли круїзні лайнери. Через низький рівень води, близький до критичного, вони…
Пожежа знищила понад 100 будинків у Норвегії. Інцидент стався неподалік міста Драммен на півдні країни,…
Leave a Comment