Новини авто

Студенти винайшли електромобіль, який очищує повітря від CO2

[This post contains advanced video player, click to open the original website]

Цей концепт-кар не тільки працює на електриці, а й очищує повітря. Його збудували студенти з Нідерландів. Нині вони демонструють автомобіль у США.

Винахідники вирішили зробити машину, у процесі використання та утилізації якої виділиться мінімум вуглекислого газу. Тому автомобіль оснастили такими літій-іонними акумуляторами, які після закінчення терміну служби можна переробити на 95 %. Це найвищий показник серед сучасних аналогів.

До того ж кузов автомобіля на 80 % складається із переробленого пластику. Деталі надруковано на 3D-принтері. Їх теж можна переробити.

[Єнс Лагайє, працівник компанії-виробника]:
«Девіз цього автомобіля — вловлювати більше вуглецю, ніж виділяти. Спереду він має два вугільні фільтри. Під час руху вони очищають повітря, вловлюючи вуглець».

За даними розробників, автомобіль, проїхавши 32 тисячі кілометрів, вловлює до двох кілограмів вуглецю. Автори ідеї сподіваються, що колись зібраний газ можна буде залишати на зарядних станціях.

[Єнс Лагайє, працівник компанії-виробника]:
«Ми хочемо надихнути індустрію та сподіваємося, що вона прийме ідею такого авто. Наша мрія — побачити серійне виробництво концепту».

Нідерландський стартап існує десять років. За цей час студенти створили сім концептуальних автомобілів.

Leave a Comment

Останні записи

Корінні болівійки катаються на скейтах у спідницях-польєрах

Незвичайні скейтбордисти зайняли скейт-парк у Ла-Пасі. Вони виходять покататися, одягнувши багатошарову спідницю – польєру. Це…

11 години тому

Римляни підкорюють варварів: реконструкція античних битв у Румунії

Десятки грізних воїнів кидаються в бій у тематичному парку-фортеці в Румунії. Ця історична реконструкція повертає…

12 години тому

Окуляри за $10 допомагають швейним фабрикам заробляти мільйони

Звичайні окуляри для читання дають змогу підвищити продуктивність швейних фабрик у Бангладеш. Дослідження показало, що…

13 години тому

Енді Бернем очолив уряд Великої Британії, змінивши Кіра Стармера

Енді Бернем прибув на Даунінг-стріт під гучні оплески прихильників. Новий прем'єр Великої Британії разом з…

14 години тому

На Дунаї через низький рівень води заблоковані круїзні судна

На Дунаї північніше Будапешта застрягли круїзні лайнери. Через низький рівень води, близький до критичного, вони…

15 години тому

У Норвегії згоріло понад 100 будинків

Пожежа знищила понад 100 будинків у Норвегії. Інцидент стався неподалік міста Драммен на півдні країни,…

16 години тому